שדרוג הבית מבפנים ומבחוץ: כך תעשו את זה נכון

לעיצוב הבית אספקטים רבים, חלקם נוגעים בעיצוב הפנים שלו וחלקם עוסקים בתחום אדריכלות הגנים.

, י"א באב תשע"ט

שדרוג הבית
שדרוג הבית
צילום: pixabay

גם כאשר זוהי דירה בבניין, ככל שיש בה מרפסת, ההתייחסות לעיצוב שלה היא כמו לגן לכל דבר ועניין, ולכן לרובנו ידע בעיצוב שכזה הינו אקוטי. אלו הם מוצרי העיצוב שיסייעו לכם לגבש בבית תבנית דקורטיבית ובחצר או במרפסת – עיצוב יפה ובעל נוכחות חסרת פשרות.

פרגולות לחצר ולמרפסת

בחירת פרגולות עבור החצר והמרפסת היא אחת החשובות שתעשו בשטחים החיצוניים של בתיכם. כשאתם בוחרים פרגולות, אתם צריכים להחליט על דגם קבע שיישאר עומד על תלו גם בחורף, לעומת דגם שניתן לקפל קומפלט בעונה זו. ככל שהפרגולה היא על עמודים, היא צפויה להיות קבועה. רק פרגולת מיתרים צמודת קיר, המחוברת אליו באמצעות זוג מיתרי מתכת כבדים, ללא עמודי תמך, יכולה להתקפל באמצעות הזחת הגג כלפי מטה. יחד עם זאת, ישנה פרגולת קיר המכילה גם עמודים. זו פרגולה שמחוברת לקיר באמצעות נצרות והברגות כשבצד השני של פלטת הגג ישנם, בנוסף, 2 עמודי תמך. פרגולה על 4 עמודי תמך מיועדת להעמדה במרכזה של חצר גדולה, רחוק מהקיר. יצוין כי בשל השכיחות של פגיעה מקרינת שמש ישירה באמצעות סנוור השוהים בחצר, מומלץ להסדיר גם מסכי הצללה: יריעות בד נמתחות אשר נפרסות על מרום הפרגולה וניתנות להזחה כלפי מטה להסתרת השמש.

ארונות בוטיק לחדרי השינה והארונות

ארונות הם התקני האחסון המרכזיים בבית. לעתים, הם נמצאים בחדרי שינה, לעתים בחדר ארונות ולעתים ישנם גם ארונות בחדרי המגורים וגם בחדר הארונות. מומלץ לבחור ארונות באמצעות סכמת עיצוב ידועה מראש: ארון כפרי מבוסס על צבע חום או ארון מודרני מבוסס לבן? האם אתם מבקשים ארון עם פיתוחים וגילופים או שמא מדובר בארון חלק? חשוב לבחור בארון המתאים ביותר לשאיפות העיצוביות שלכם בבית. מאד מומלץ לקבוע גם את סוג הפתיחה: ארון 2 דלתות או ארון הזזה. בעוד ארון פתיחה מ- 2 דלתות מצריך הקצעת שטח פתיחה, ארון הזזה אינו מצריך זאת משום שדלת ההזזה היא בממד של גוף הארון, ללא עומק.