הרב חיים דרוקמן: "איסור שהוא עוול, ממש כפייה חילונית"

הרב דרוקמן תוקף בחריפות את החלטת בית המשפט שלא לאפשר קיום אירוע נפרד לציבור החרדי בעפולה. "ראשי הערים צריכים ללכת לבג"ץ".

ניצן קידר , י"א באב תשע"ט

הרב חיים דרוקמן
הרב חיים דרוקמן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הרב חיים דרוקמן, מראשי רבני הציונות הדתית, מותח ביקורת חריפה על החלטת בית המשפט המחוזי בנצרת, שלא לאפשר קיום אירוע בהפרדה לציבור החרדי בעפולה.

"אני חושב שהאיסור הזה הוא עוול ומן הראוי שכל אדם ישר יתקומם נגד העוול הזה. מדוע לגרום לכוף אנשים לנהוג בניגוד לאמונתם ולאורח חייהם? מה השתגענו? איך קורה דבר כזה? זוהי ממש כפייה חילונית", אומר הרב בראיון לערוץ 7.

לדבריו, "כואב לי בכלל ששופט במדינת ישראל פוסק פסק דין של עוול ולעניות דעתי זה בניגוד לחוק. הביאו לפני את חוק איסור אפליה ובו כתוב מפורש בסעיף 3 ד' שהפרדה לנשים שזהו מנהגם – חוקית. אז השופט לא יודע חוקים? חששתי שיש חוק במדינת ישראל שהייתי מכנה אותו 'חוקי סדום'. אבל אין חוק כזה. כיצד שופט פוסק בניגוד לחוק? זה עוול".

הרב דרוקמן מוסיף, "ראיתי את התגובה של העירייה והיא אומרת שבקיץ האחרון התקיימו בפארק בעפולה 360 אירועים לא בהפרדה. אז אם העירייה מחליטה לקיים אירוע אחד בהפרדה, ממש כבשת הרש, למי זה מפריע? הרי לא מכריחים אף אחד להשתתף בזה, מדובר רק במי שרוצה בכך ולא ישתתף באירועים אחרים".

הוא תוהה מדוע בכלל נדרשות עתירות נגד הפרדה. "אני לא יודע למה מכוונים צעדי שדולת הנשים? זה יושר?".

לדברי הרב דרוקמן, על ראשי הרשויות להילחם בכל דרך בהחלטות מסוג זה. "ראשי הערים צריכים לעבוד לפי החוק ואפילו ללכת לבג"ץ. אם ראשי הערים מבינים שהם צריכים לתת שירות לאזרחים וכשאני שומע שיש 360 שנעשו ומונעים אירוע אחד? צריך לעמוד על כך בכל התוקף. אסור להשלים עם עוול".