מנדלבליט: לפסול את מרזל וגופשטיין

היועץ המשפטי לממשלה לא יבקש לפסול את רשימת 'עוצמה יהודית' לגמרי, כפי שיעצו לו בכירים בסביבתו.

ערוץ 7 , י"א באב תשע"ט

גופשטיין ומרזל עם עו"ד בן גביר
גופשטיין ומרזל עם עו"ד בן גביר
צילום: קובי ריכטר/TPS

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, צפוי לבקש מועדת הבחירות המרכזית לפסול את ברוך מרזל ובנצי גופשטיין מלהתמודד לבחירות לכנסת, כך דווח בחדשות 13.

עם זאת, הוא לא יבקש למנוע מרשימת 'עוצמה יהודית' מלרוץ לכנסת, חרף התנגדות בכירים במשרדו.

מנדלבליט לא מבקש לפסול את איתמר בן גביר, הממוקם במקום הראשון ברשימת המפלגה, לאחר שבג"ץ אישר את התמודדותו בסיבוב הקודם.

בעוצמה יהודית תוקפים את היועץ המשפטי לממשלה. "שוב מתגלה כי היועץ המשפטי לממשלה עובד אצל הרפורמים ומשמש נציג לשמאל הקיצוני במשרד המשפטים. ההדלפה החמורה של עמדת היועץ המשפטי כאשר בקשות התגובה מטעם עוצמה יהודית טרם הוגשו מלמדת כי עמדתו הוכרעה מראש".

"למרות שהוצגה בפני היועמ"ש שורה ארוכה של מעשים והתבטאויות חמורות של חברי הכנסת של הרשימה המשותפת, בהם ביקור וסיוע לארכי מחבלים שיושבים בכלא, מנדלבליט אפילו לא חושב לפסול אותם. היועץ המשפטי לממשלה מסרב לקבל את הכרעת בית המשפט העליון לפיה ברוך מרזל יכול לרוץ לכנסת ופועל בצורה אנטי דמוקרטית. יועץ משפטי כזה צריך ללכת הביתה עוד הערב", הוסיפו במפלגה.

ברוך מרזל אמר כי "יצא המרצע מן השק. אין כאן דעה משפטית, אלא דעה פוליטית של מנדלבליט ושי ניצן שלא ניסו ליצור אפילו למראית עין עמדה של צדק טבעי. ההחלטה שלהם כבר התקבלה מראש. כך לצערנו מתנהלת מערכת המשפט בישראל".

בנצי גופשטיין הוסיף, "הרפורמים מנסים כבר במשך שנים להעמיד אותי לדין ללא הצלחה, וכשלא צלחו דרך בית המשפט פנו לנציגם במשרד המשפטים אביחי מנדלבליט".