הליכוד: חוות הדעת של מנדלבליט - לא מתקבלת על הדעת

במפלגת הליכוד מותחים ביקורת על היועמ"ש שתמנגד להצבת מצלמות באולמות ההצבעה. "מנסים בכל דרך למנוע פיקוח בסיסי על הקלפיות''.

חזקי ברוך , י"ב באב תשע"ט

קלפי
קלפי
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

בליכוד מגיבים לחוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה נגד הצבת מצלמות באולמות ההצבעה, כחלק מהמיזם למניעת זיופים בקלפיות במגזר הערבי.

"חוות הדעת שלא מאפשרת פיקוח על הצבעה בקלפיות - לא מתקבלת על הדעת. הליכוד ביקש לבדוק מאות קלפיות בהן עלה חשד לזיופים במגזר הערבי בבחירות האחרונות - והדברים לא נבדקו עד עכשיו", אמרו במפלגה.

''כעת מנסים בכל דרך למנוע פיקוח בסיסי על הקלפיות באופן שעלול לפגוע בדמוקרטיה ובטוהר הבחירות. אסור לקבל זאת", נמסר מטעם הליכוד.

על פי עמדת היועץ המשפטי לממשלה, הצבת מצלמות בקלפיות עלולה לפגוע בפרטיות האזרחים. "עמדת הרשות להגנת הפרטיות היא כי צילומים בקלפי, אם ייעשו, צפוים לכלול מידע רגיש.

"לא רק בגלל תיעוד עצם ההשתתפות בבחירות, אלא בגלל איסוף פרטי המידע הנאספים אגב הצילום. כל זאת בעת שאדם מחויב להזדהות בפני בעל סמכות לפי דין", נכתב בחוות הדעת, "אילו יצולמו או יוקלטו חדרי הקלפי, קיימת סכנה ליצירה שלא כדין של מאגר 'צל' ביומטרי, הנסמך, בין השאר על נתונים ממאגרי המידע תוך שימוש בהם שלא למטרה שלשמה נמסרו".