תפקידו וסמכויותיו של האפוסטיל

מהו ומה תפקידו? כל הפרטים בפנים

תוכן שיווקי , י"ב באב תשע"ט

אפוסטיל
אפוסטיל
צילום: pixabay

אפוסטיל הינו אישור המדינה, כי מסמך רישמי אשר נערך על ידי המדינה (ובכלל זאת ת.ז.,דרכון, תעודת לידה, תעודת בגרות ועוד ועוד), הוא אכן מסמך רישמי של המדינה. אישורים כאלה ניתנים ע"י משרד החוץ, ובמקרים מסויימים, גם על ידי משרדי ממשלה אחרים.

אפוסטיל נוסף, הינו אפוסטיל, אשר ניתן על ידי בתי המשפט בישראל, והמאשר כי, הנוטריון אשר אימת מסמך ו/או את חותם המסמך ו/או את נכונות תרגום המסמך ( בין אם מדובר בתרגום נוטריוני ובין אם מדובר באימות נוטריוני לתצהיר המתרגם), הינו נוטריון מוסמך במדינה.

נקודה מאד חשובה לגבי אישור אפוסטיל, אשר ניתן ע"י בתי המשפט והמאשר כאמור את סמכות הנוטריון, הנה העובדה, כי לאור אמנת האג (בה חברות ישראל, ארה"ב, כל מדינות אירופה ומרבית מדינות העולם), אזרח הולנד הנזקק לשירותים נוטריוניים, כדי להמציא מסמכים עפ"י דרישת מדינות כגרמניה, צרפת, ארה"ב ו/או כל מדינה אחרת החברה לעניין זה באמנת האג, יכול לקבל את שירותיו מנוטריון ישראלי, לאור העובדה שכאמור גם מדינת ישראל חברה באמנת האג, כאשר הנוטריון הישראלי לאחר שביצע השירות המבוקש עבור אות הולנדי, פונה לבית המשפט מקבל את חותמת האפוסטיל ובכך עומד בדרישותיה של אותה מדינה אליה מיועדים המסמכים הרלונטיים.

חותמת האפוסטיל, נדרשת כמעט עבור כל מסמך נוטריוני ו/או תעודה מקורית המופקת במדינה והנדרשת לשימושים שונים במדינה אחרת החברה באמנת האג.