ההסתדרות והפועל המזרחי חידשו את הברית בין הארגונים

ההסתדרות והפועל המזרחי חידשו את הברית ההיסטורית בין הארגונים והודיעו על הסכם שיתוף פעולה.

אורלי הררי , י"ב באב תשע"ט

ארנון בר דוד
ארנון בר דוד
צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

קרוב לעשור מאז הסכם שיתוף הפעולה האחרון שחתמה ההסתדרות הכללית מול הסתדרות המורים, נחתם הסכם שיתוף פעולה נוסף בין יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד לבין מזכ"ל הפועל המזרחי, אבי סולימן.

הסכם שיתוף הפעולה בין הצדדים מחדש את הברית ההיסטורית שהייתה בין הארגונים בעבר, תוך התמקדות בנושאים שעוזרים לחזק את מעמד העובדים בישראל, לקדם את זכויותיהם ולפעול למען סוגיות חברתיות.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד מסר כי "מזכ"ל הפועל המזרחי ישתתף בישיבות הנהגת ההסתדרות ויהיה שותף להליך קבלת ההחלטות, בדומה לברית שיתוף הפעולה שקיימת היום עם הסתדרות המורים".

כחלק מההסכם, ימשיך כל צד לפעול במסגרת המבנה הארגוני הקיים, כאשר הפועל המזרחי יפעל בשיתוף עם החלטות ההסתדרות בנושאים מהותיים כגון הסכמי השכר הארציים, סכסוכי עבודה והשתתפות בשביתות כלליות במגזר הציבורי ובכלל המשק.

בר-דוד ציין כי "ההסכם הוא צעד חשוב נוסף להבטחת עוצמתה של העבודה המאורגנת, בשעה שיש גורמים שרוצים להחליש את העובדים בישראל. נעשה הכול כדי להרחיב ולחזק את מעטפת ההגנה על העובדות והעובדים במדינת ישראל"

מזכ"ל הפועל המזרחי בירך על ההסכם: "אני שמח לחדש את הברית ההיסטורית ומקווה לשיתוף פעולה פורה בכל התחומים שבהם פועלת ההסתדרות למען העובדים. בתור ארגון שמייצג את הציונות הדתית, חשוב לנו להיות שותפים להנהגת העובדים במשק הישראלי ויש לי אמון מלא בדרך החזקה והאחראית שבה צועדת ההסתדרות בראשות ארנון בר-דוד.

''מצאתי אצל ארנון אוזן קשבת והבנה עמוקה באשר לצורך לחזק את העובדים, לדאוג לפיתוח המקצועי שלהם ולביטחונם הכלכלי, וזאת מבלי להתפשר על חוסנם של מקומות העבודה. יש לנו תפקיד חשוב בחברה ובכלכלה ובכוחות משותפים נגן על העובדים", הוסיף אבי סולימן.