הרב דרוקמן: "תלמידי ההסדר זהים לחייליו של יהושע בן נון"

ראשי ישיבות ההסדר קיימו שיח משותף במסגרת יום עיון בעין צורים.

חזקי ברוך , י"ב באב תשע"ט

ראשי הישיבות
ראשי הישיבות
צילום: ראובן הכהן

ראשי ישיבות ההסדר התכנסו היום (שלישי) בבית הארחה עין-צורים, לדיון על אתגרי התקופה.

עשרות ראשי הישיבות קיימו שיח משותף והשתתפו בהרצאות ובשיחות מקצועיות של דוברים שונים, ביניהם הרב יעקב אריאל, אל"מ (מיל') טל בראון- לשעבר רמ״ח איסוף קרבי, פרופ' תמיר ליאון שדיבר על מאפייני דור ה-Z, והעיתונאי ד"ר אבישי בן חיים אשר העביר הרצאה על זרמים ותמורות בעולם החרדי.

יו"ר מועצת איגוד ישיבות ההסדר הרב חיים דרוקמן פתח את היום באומרו: "ישיבות ההסדר הן הביטוי החזק והמבטא ביותר את תקומת עמנו המחודשת. הצבא הוא זה שמגן על הארץ, ובו משרתים טובי בחורינו, תלמידי ישיבות ההסדר הנם חיילים לומדי תורה הזהים לחיילי יהושע בן-נון".

הרב דרוקמן המשיך ואמר "ערכם של תלמידנו יקר מאוד לא רק בהיבט הצבאי, אלא גם בהיבט הלאומי; הם אנשי תורה שנושאים בעול עם הציבור ושותפים למאמץ הגדול ביותר של עמנו – ביטחון".

הרב אייל גריינר, ראש ישיבת ההסדר בטפחות וחבר מועצת איגוד ישיבות ההסדר, סיפר "כינוס ראשי ישיבות ההסדר אליו הגיעו מכל קצות הארץ במטרה לדון במגוון סוגיות ואתגרים של עולם התורה בכלל ושל עולם ישיבות ההסדר בפרט – מהווה ברכה בעצם קיומו וקל וחומר בשל חשיבות הדברים שנדונו בו. אני תפילה שהצלחת יום זה תביא לימים ברוכים שכאלה גם בעתיד".