רוטמן ופריג' נפגשו עם אבו מאזן

שניים מחברי רשימת "המחנה הדמוקרטי" נפגשו עם יו"ר הרשות הפלסטינית ברמאללה, בברכתם של מנהיגי הרשימה.

ערוץ 7 , י"ב באב תשע"ט

רוטמן ופריג' עם אבו מאזן
רוטמן ופריג' עם אבו מאזן
צילום: דוברות

ח"כ עיסאווי פריג' ונועה רוטמן מרשימת המחנה הדמוקרטי נפגשו היום (שלישי) ברמאללה עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, בברכת מנהיגי רשימתם.

לאחר הפגישה אמר פריג', "בשעה שממשלת נתניהו עושה הכל בכדי לקדם סיפוח ולסכל את פתרון שתי המדינות, אנחנו כאן כדי להעביר מסר שיש פרטנר למשא ומתן מדיני אמיתי מתוך נכונות לוויתורים".

"המחנה הדמוקרטי מניפה את הדגל המדיני שבבסיסו ההבנה כי זכותם של הפלסטינים למדינה לצד מדינת ישראל היא גם אינטרס ישראלי. נמשיך להיאבק לקידום מהלכים מדיניים, כי אין דרך אחרת לסיום הסכסוך בין הישראלים לפלסטינים", הוסיף.

רוטמן צייצה בטוויטר, "נפגשתי הערב עם יו״ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ברמאללה. פגשתי מנהיג מודאג מההקצנה בחברה הישראלית והפלסטינית, מחוסר התקווה ומהיעדר הדיאלוג, עם הבנה שלשני הצדדים אין בית אחר ואין שכנים אחרים ושיש לנו הרבה מה להפסיד מהמשך העימות ומחירו בדם".

"כישראלית, אני כועסת ומאוכזבת שבעשור האחרון נתניהו לא עשה דבר לקידום התהליך המדיני ואפילו לא צעדים מינימליים של הידברות על מנת להביא לרגיעה בדרום. לא יכולה להמנע מהתחושה הכבדה שההנהגה שלנו מועלת בתפקידה להגן עלינו ולקדם אותנו - כשיש ככ הרבה מה לעשות, ולמרות זאת, בשטח, דבר לא נעשה", ציינה רוטמן.

לדבריה, "הצבא לא יכול למגר בלונים ועפיפונים. תושבי הדרום במצוקה קשה שהממשלה אינה פותרת. החוסן הלאומי שלנו נשחק. המוסריות שלנו מכורסמת. ומעל הכל - המחיר הבלתי נסבל של אובדן החיים שהסכסוך הזה ממשיך לגבות".