הכי הרבה יהודים אשכנזים – בהונגריה

במסגרת המחקר שנערך בהונגריה נבדקו 4981 בני אדם והתוצאה הראתה כי 7.5 אחוזים מהם נשאו מעל 25 אחוזים של גנים של יהודי אשכנז.

ניסן צור , י"ב באב תשע"ט

יהודים בהונגריה
יהודים בהונגריה
פלאש 90

מחקר גנטי שנערך בהונגריה מעלה כי אחוז הנושאים גנים יהודים אשכנזים עומד על 7.5 אחוזים – יותר מאשר בארה"ב.

במסגרת המחקר, שנערך על ידי חברת MyHeritage בשיתוף המכון לחקר מדיניות יהודית, נבדקו 4981 בני אדם והתוצאה הראתה כי 7.5 אחוזים מהם נשאו מעל 25 אחוזים של גנים של יהודי אשכנז.

לדברי גלעד יפת מחברת MyHeritage מדובר במדינה בעלת האחוז הגבוה ביותר של נושאי גנים יהודים-אשכנזים אחרי ישראל. בדיקות דומות שהתקיימו בארה"ב ובקנדה העלו כי רק 3.5 אחוזים מהנבדקים נשאו מעל 25 אחוזים של גנים של יהודי אשכנז, כאשר גם במדינות נוספות בהם נערך המחקר ובהן רוסיה, אוקראינה וארגנטינה נמצאו אחוזים גבוהים יותר של נשאי הגנים היהודים-אשכנזים מאשר בארה"ב, אך עדיין מספרם היה נמוך יותר מאשר בהונגריה.

על פי ארגון הגג של הקהילות היהודית בהונגריה, מונה הקהילה היהודית במדינה מעל 100 אלף בני אדם, המהווה אחוז אחד מכלל האוכלוסיה ההונגרית העומדת על כמעט עשרה מיליון בני אדם.

חברת MyHeritage היא חברת הייטק ישראלית המציעה פלטפורמה ממוחשבת המאפשרת למשתמשים לבנות את אילן היוחסין שלהם ולגלות את ההיסטוריה המשפחתית שלהם. בשנת 2016 השיקה החברה בדיקת דנא ביתית המאפשרת לקבל מידע על ההיסטוריה המשפחתית ולאתר קרובי משפחה.