האלופה האולימפית הגיעה לבנימין

יעל ארד, זוכת מדליית הכסף באולימפיאדת 1992, הגיעה לבנימין שם העבירה הרצאה מרתקת למשתתפות ליגת האלופות בכדורסל לנערות בנימין

נרי וייס , י"ג באב תשע"ט

יעל ארד בערב המיוחד לנערות בנימין
יעל ארד בערב המיוחד לנערות בנימין
צילום: דוברות מטה בנימין

אלופה אולימפית בבנימין. הישגיה הבינלאומיים של מדינת ישראל בזירת הספורט בשנותיה הראשונות עמדו כמעט על אפס. למעשה, ב-40 שנותיה הראשונות באירוע הגדול ביותר של הספורט העולמי, המשחקים האולימפיים, לא זכתה ישראל באף מדליה, באף קטגוריה באירוע היוקרתי ביותר בעולם. עד שהגיעה יעל ארד ועשתה היסטוריה.

היה זה באולימפיאדת ברצלונה שהתקיימה בשנת 1992, אז ארד זכתה במדליית הכסף בתחרות הג'ודו, ומלבד היותה הספורטאית הישראלית הראשונה שמשיגה מדליה בתחרות היוקרתית, זו גם סללה את הדרך לענף שכיום מביא הכי הרבה תארים והישגים עבור המדינה הקטנה שלנו כאן.

אחרי שעשתה היסטוריה, הגיעה ארד גם לבנימין כשזו העבירה הרצאה מרתקת במסגרת "ליגת האלופות בכדורסל לנערות בנימין".

בליגה שהינה פרוייקט משותף של מחלקות נוער וספורט במועצה האזורית מטה בנימין בהובלת רעות קרן, משתתפות קבוצות כדורסל של נערות מהישובים טלמון, מבוא חורון, פסגות, בית חורון וכוכב השחר והוא מתקיים באמצעות סיוע תקציבי ושיתוף קרן חילוט של המשרד לביטחון פנים כחלק מתהליך מניעה דרך ספורט.

במסגרת הפרוייקט, הבנות מקבלות אימוני כדורסל, הרצאות תזונה וליווי במשך כשלושה חודשים וכמובן גם מקיימות משחקי כדורסל ביניהן.

כאמור, השבוע הגיעה אל הנערות האלופה האולימפית, הג'ודוקאית יעל ארד ששיתפה את הבנות בהתמודדות עם הצלחות, כישלונות, השגת מטרות בספורט ובכלל בהצלחה בהמשך, כל זאת כחלק מסיפורה האישי המרשים.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ ברך על האירוע כשאמר: "אנו מפתחים העצמה נשית יחד עם ספורט, שמחים שהאלופה יעל ארד הגיעה לכבד אותנו בנוכחותה. אני מודה למחלקת הספורט במתנ"ס בנימין וליישובים המשתתפים על הפקת האירוע".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il