''לצערי משתלם לרצוח יהודים"

בני משפחות שכולות ונפגעי טרור הקימו בגן הורדים מול הכנסת מיצג ענק במחאה על מדיניות הממשלה מול החמאס והטרור הפלסטיני.

חזקי ברוך , י"ג באב תשע"ט

מיצג המחאה מול הכנסת
מיצג המחאה מול הכנסת
צילום: חזקי ברוך

צפו: מיצג מחאה מול הכנסת

בגן הוורדים מחוץ למשכן הכנסת הוקם היום (רביעי) מיצג מחאה ענק נגד מדיניות ממשלות ישראל מול החמאס והטרור הפלסטיני.

את המיצג שיזם הפרויקט לניצחון ישראל, הציבו בני משפחות שכולות ונפגעי טרור, ביניהם שמחה גולדין - אביו של הדר הי"ד המוחזק בעזה, הרצל חג'ג' - אביה של שיר ז"ל שנרצחה בפיגוע דריסה בארמון הנציב, רפי לבנגורנד- אביה של קים לבנגורנד ז"ל שנרצחה בפיגוע בברקן, לירן ברוך - יו"ר פורום נכי צה"ל למען ביטחון ישראל ודורון אלבז- נציג תושבי הדרום ומקים תחנת הרענון במבצע צוק איתן.

דני סימן, מיוזמי פרויקט הניצחון הישראלי, אמר כי ''הציבור בישראל רוצה שיטפלו בבעיית הטרור אחת ולתמיד. את הפתרון נשאיר למנהיגים אך הדרך צריכה להיות ברורה. אסור להפקיר את הבנים וצריך לעצור את זה. אסור שאזרחי הדרום ימשיכו לסבול".

ברוך: משתלם היום לרצוח יהודים

שמחה גולדין אמר כי ''אנחנו עושים את העבודה לאחר שהיא ננטשה על ידי המדינה. אם אין אני לי מי לי. הכל בגלל היעדר מדיניות של ממשלת ישראל ופחד שהביא למצב שהפקרת חיילים בשדה הקרב היא כבר לא מילה גסה ואנחנו נשנה את זה.

''אפשר לשחרר שבויים גם בלי לשחרר מחבלים או לסכן חיילים'', הדגיש גולדין. ''חמאס הוא ארגון טרור ועושה בית ספר למדינת ישראל. השינוי כבר כאן ויש להפעיל לחץ על המחבלים בעזה ואלה שבישראל. החמאס צריך לדעת שיש מחיר על החזקת חיילי ישראל. הפחד משטלת על ממשלת ישראל. אנו דורשים מדיניות של נחישות וסיוע הומניטרי תמורת סיוע הומניטרי. לא מדובר פה בהדר אלא בחיי החייל הבא. הגיע הזמן להפסיק לפחד ולהתחיל לנצח".

הרצל חג'ג' אמר ''אנחנו מבקשים מהממשלה למנוע טרור. את האוייבים בין אם זה מחבל או ארגון טרור יש להכניע ולנצח אותם. הרתעה היא הפתרון למניעת הטרור. לצערי אנחנו מרגישים את המחיר הכבד של הטרור ומצפים מהממשלה לעשות את כל המאמצים על מנת להכניע את הטרור".

חג'ג': להכניע את הטרור

לירן ברוך אמר ''יש לנו עסק עם רוצחים. היום לצערי משתלם לרצוח יהודים. צריכים לגבש חבילת הרתעה כנגד הטרור ומדיניות ההכלה של ממשלת ישראל ובתי המשפט. לא יתכן שמחבל או סייען ישוחרר עוד חודשיים ויצחק על משפחות הנרצחים".

סימן: יש דרך אחרת לנצח את הטרור