עוצמה יהודית תוכל להתמודד בבחירות

נציג מפלגת העבודה לא הגיע להצבעה בוועדת הבחירות המרכזית והמפלגה תוכל להתמודד לכנסת.

ערוץ 7 , י"ג באב תשע"ט

בן גביר
בן גביר
צילום: חזקי ברוך

מהומה בועדת הבחירות בעקבות הפסקת ההצבעות

בוועדת הבחירות המרכזית נרשם תיקו של 15 תומכים ו-15 מתנגדים בעתירה לפסילת מועמדותה של מפלגת עוצמה יהודית לכנסת. בשל כך, העתירה נדחתה כי לא הושג לה רוב.

ההצבעות בנוגע לדרישה לפסול את ברוך מרזל ובנצי גופשטיין מלהתמודד לכנסת נדחו בשעה. זאת לאחר שנציג מפלגת העבודה טען שבשל בעיה נמנע מנציג נוסף מלהגיע לוועדה. יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, קיבל את הבקשה ודחה את ההצבעה.

יו"ר עוצמה יהודית, ד"ר מיכאל בן ארי, זעם על ההחלטה. "‏השופט מלצר משנה את הכללים באמצע ההצבעות כדי להביא רוב לפסילת בנצי ומרזל. זה כל הסיפור", כתב בחשבון הטוויטר שלו.

ח"כ לפיד תקף את מפלגת העבודה לאחר ההצבעה: "מה שקורה עכשיו בוועדת הבחירות המרכזית זו שערורייה. יש רוב לפסילה של הגזענים מעוצמה יהודית אבל הנציג של מפלגת העבודה לא נמצא בסביבה. אם הגזענות תהיה בכנסת ישראל, מפלגת העבודה תהיה האשמה העיקרית".

צפו: סתיו שפיר משתוללת ומוצאת מהאולם

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הגיש את עמדתו לוועדה, שלפיה יש לפסול את התמודדותם של מרזל וגופשטיין, אך לא של בן גביר ושל רשימת עוצמה יהודית כולה.

בעניין מרזל וגופשטיין קבע מנדלבליט כי "הצטברה מסה קריטית של ראיות, ולמעשה הרבה מעבר לכך, שממנה עולה תמונה ברורה, חמורה וחד משמעית של הסתה לגזענות מצדם, באופן שיטתי ולאורך שנים, כולל בשנה האחרונה. אין ספק שמרזל וגופשטיין חצו את הקו ונמצאים 'בעומקו' של האזור האסור".

נזכיר כי במערכת הבחירות הקודמת, החליטה ועדת הבחירות המרכזית לפסול את התמודדותה בבחירות של הרשימה הערבית רע"ם-בל"ד וכן את התמודדותו של המועמד היהודי ברשימת חד"ש-תע"ל, ד"ר עופר כסיף, אך בג"ץ הפך את ההחלטות, כמו גם את החלטת הוועדה לאשר את התמודדותו של ד"ר מיכאל בן-ארי מרשימת עוצמה יהודית