אני יהודייה, ציונית, ישראלית, ימנית גאה

רוני ססובר בראיון ראשון מאז כניסתה לפוליטיקה: "אינני ליהוק ריאליטי. יש לי ארבע שנים בעזרת השם להוכיח את עצמי, ואני אעשה את זה".

ערוץ 7 , י"ד באב תשע"ט

רוני ססובר
רוני ססובר
צילום: אילנית דואניאס

רוני ססובר, מועמדת ''ימינה'' לכנסת ה-22, הובאה לרשימה על ידי בנט ושקד. השניים התעקשו על שיבוצה והצליחו לשלב אותה במקום התשיעי ברשימה המאוחדת.

ססובר, תל־אביבית, אשתו של השחקן גיל ססובר, סיפרה בראיון ליהודה שלזינגר בישראל היום: "אני עם נפתלי ואיילת תקופה ארוכה, פעילה בבית היהודי לפני ומאחורי הקלעים.

"אני מייצגת את החיבור הנחוץ מאוד בין דתיים לחילונים משום שאני לא מגדירה עצמי כחילונית ולא כדתייה אלא כיהודייה, ציונית, ישראלית, ימנית גאה. חסרה מאוד אחדות בארץ. יש הרבה שנאה וחוסר הבנה בין שתי הקבוצות האלה".

על סערת "טיפולי ההמרה" של הרב רפי פרץ, אומרת ססובר: "הוא הוציא הודעה שהוא נגד. הוא לא הבין את השאלה. הבהיר שוודאי שהוא מתנגד. לא אהבתי את העליהום שהיה עליו, התנפלו עליו סתם. שואלים אנשים דתיים על תפיסות עולמם, ואז נרעשים ונרגשים שמדברים על התפיסות האלה. צריך למתן את השיח, לא לחפש אחד את השני כל הזמן".

לססובר עמדות שמרניות. כך לדוגמה בסוגיית סגירת מרכולים בשבת היא אומרת כי "לסבים החילונים שלי, שכפרו בכל מה שקשור באלוהים, היתה פעם שבת בארץ, וזה היה בסדר. יום מנוחה של כולם, גם של עובדי המרכולים, זה עניין מבורך. צריך לחשוב איך עושים את זה שיתאים לכל אוכלוסייה. בבני ברק זה הרי לא רלוונטי, בתל אביב כן".

ססובר תוקפת מימין את נתניהו. "הליכוד היא מפלגת מרכז. נתניהו הוא מדינאי מהגדולים שהיו לנו. יש לו המון מעלות, והוא הביא את המדינה למקום מדהים ביחסי חוץ. בכל הנושא של תקיפות ביטחונית ודברים שיש הזדמנות לקדם והוא לא קידם זה חבל מאוד, כמו החלת ריבונות על שטחי C, כמו תקיפות משמעותיות בדרום - יורים 500 רקטות ואנחנו יורים על דיונות, כמו חאן אל־אחמר, כמו המסתננים".

סמוטריץ' בהשקת קמפיין ''ימינה''