שוטר מואשם שתקף נער ללא סיבה

שוטר סיור בתחנת צפת נאשם שתקף נער כבן 15 במסגרת תפקידו ללא סיבה. השוטר מואשם בעבירות של שימוש לרעה בכוח משרה ותקיפת סתם.

ערוץ 7 , י"ד באב תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה לבית המשפט השלום בנצרת כתב אישום נגד שוטר סיור בתחנת צפת בגין שימוש לרעה בכוח משרה ותקיפת סתם.

בכתב האישום נטען כי השוטר תקף את הנער במסגרת תפקידו, ללא סיבה תוך כדי שימוש לרעה בסמכותו כשוטר.

על פי כתב האישום, במהלך חודש ינואר 2017, בזמן משמרת סיור, התקבל דיווח אודות ילדים המטפסים על תחנת אוטובוס ברחוב האר"י בצפת באופן שמסכן אזרחים.

בעקבות הדיווח הגיעו השוטר הנאשם ושוטר נוסף לרחוב האר"י והבחינו בנער כבן 15 יחד עם שלושה נערים נוספים מתחת לגיל 14 שנים. השוטר הורה לנער להיכנס למושב האחורי של הניידת ואמר לו כי הם נוסעים לתחנת המשטרה.

כאשר הגיעו לקרבת אצטדיון הכדורגל, עצר השוטר את הניידת בשביל צדדי ומבודד המוביל למעיין, עבר למושב האחורי שם ישב הנער, והכה אותו בהיותו בניידת. בהמשך הוציא השוטר את הנער מהניידת, אחז את שתי לחיו בידו והצמיד אותו לניידת בעודו אוחז בפניו. לאחר התקיפה הסיע השוטר את הנער בניידת חזרה לכיכר האר"י.

"במעשיו המתוארים תקף הנאשם את המתלונן שלא כדין. השתמש לרעה בסמכותו כעובד ציבור ועשה מעשה הפוגע בזכותו של אחר", נאמר בכתב האישום.