סגן שר הביטחון:
"הליכוד יודע שבלעדינו לא תוקם ממשלת ימין"

גם מהמקום ה-13 ב"ימינה", הרב אלי בן דהן פועל במרץ להצלחת המפלגה. "אם נצליח להיות שותפים בכירים בממשלת הימין הבאה - היה זה שכרי"

ניצן קידר , י"ד באב תשע"ט

הרב בן דהן והרב פרץ
הרב בן דהן והרב פרץ
צילום: קובי ריכטר/TPS

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן מודאג מהמתקפות של ראש הממשלה נתניהו ובכירי ''הליכוד'' נגדו מפלגת ימינה.

בשיחה עם ערוץ 7 הוא מביע תקווה שהירי בנגמ"ש ייפסק, "אני חושב שזו טעות ואני מקווה שזה לא יימשך. הליכוד יודע שבלעדינו הוא לא יוכל להקים ממשלה. הליכוד יכול להקים ממשלה ימנית רק עם המפלגות החרדיות ואיתנו. אני מאוד מקווה שהם יבינו את המסר".

לדבריו, "הליכוד צריך להתמקד בשני דברים: לדרוש מעוצמה יהודית וזהות, אלו שאין להם סיכוי לעבור את אחוז החסימה, שיפסיקו את המירוץ או לגרום לכך שהמצביעים שלהן יעברו למפלגות אחרות. בנוסף, הוא צריך להתמודד מול מפלגת כחול לבן כדי להראות שהיא לא קורצת ימינה ושהיא שמאל".

בן דהן מודע לאפשרות שהליכוד משאיר את הדלת פתוחה לממשלה עם כחול לבן, למקרה שלא תהיה אפשרות להקים ממשלת ימין. "אני חושב שגם אם ילכו לממשלת אחדות, הליכוד ירצה שמפלגות הלווין שלו יצטרפו אליו. אין לי ספק שבליכוד לא ירצו להשאיר אותנו בחוץ ולגרום בכך שהעמדות הימניות של הליכוד לא יוכלו לבוא לידי ביטוי באותה ממשלה שתקום".

הרב בן דהן יודע שמקומו ברשימת ''ימינה'' (13) לא מבטיח את הימצאותו בכנסת הבאה, אך הוא פועל במרץ לטובת המפלגה: "ראשית, אני מניח שהסיכוי שלי להיות בכנסת הבאה הוא לא גדול. אני מבחינתי האישית אמרתי לאורך כל הקמפיין שצריך אחדות ושאיילת שקד צריכה לעמוד בראש.

''אני שמח שהעמדות שתמכתי בהן - הצליחו. אני אהיה נכון לכל דבר וביקשתי שיוטלו עלי בקמפיין כמה שיותר מטלות. אעשה הכל כדי שהציונות הדתית ומפלגת ימינה יזכו בכמה שיותר מנדטים".

"בסופו של דבר, הציונות הדתית כולה הרבה יותר חשובה ממני וגם אם לא אכנס לכנסת אבל נצליח לגרום להקמת ממשלת ימין והמעמד שלנו יהיה משמעותי בממשלה הבאה - היה זה שכרי", הוא מוסיף.

מה התכניות לעתיד? ישמחו מאוד שאני אהיה יותר בבית. אינני יודע מה אני הולך לעשות. ברור לי שאם לא אכנס לכנסת, למחרת בבוקר אלך ללמוד תורה ואשב בישיבת מרכז הרב כמו תלמיד בן 18 ואעשה זאת בשמחה רבה. אם יהיה תפקיד ציבורי שיוטל עלי - אעשה אותו בשמחה רבה".