סקר: 56 מנדטים למחנה הימין בלי ליברמן

מפלגת הליכוד מקבלת 32 מנדטים, סיעת ''כחול לבן'' של לפיד וגנץ עם 30, הרשימה הערבית עם 11.

ערוץ 7 , י"ד באב תשע"ט

בני גנץ
בני גנץ
Photo by Gili Yaari /Flash90

מהסקר השבועי של רדיו 103FM שביצע מכון סמית, עולה כי מבין מצביעיו של אביגדור ליברמן, 43 אחוזים מעדיפים ממשלה בראשות בני גנץ לאחר הבחירות, מול 41 אחוזים שהעדיפו להשאיר את המפתחות בידיו של בנימין נתניהו.

עם זאת, במכון הסקרים מדגישים כי לפער הזה אין מובהקות סטטיסטית מכיוון שמדובר בסך של 50 מרואיינים בלבד מבין כלל הנשאלים, שהצהירו כי יצביעו לליברמן.

על פי הסקר, מפלגת הליכוד מקבלת 32 מנדטים, סיעת ''כחול לבן'' של לפיד וגנץ עם 30 מנדטים, הרשימה הערבית המשותפת עם 11 מנדטים.

מפלגת ישראל ביתנו מקבלת עשרה מנדטים, ''ימינה'' של איילת שקד עם תשעה מנדטים, סיעת ש''ס עם שמונה מנדטים, המחנה הדמוקרטי עם שבעה וגם יהדות התורה עם שבעה מושבים בכנסת הבאה. מפלגת העבודה־גשר מקבלת שישה מנדטים.

מתחת לקו אחוז החסימה נרשמת עלייה קלה לזהות עם 2.3 אחוזים, ועוצמה יהודית ממשיכה לעמוד על רף תמיכה של 1.7 אחוזים מהנשאלים. גם השבוע, אלה שתי הרשימות היחידות שהוזכרו על ידי יותר מאחוז אחד מהנשאלים.

סקר 103fm בוצע, כאמור, על ידי מכון סמית. 600 ישראלים השתתפו בסקר שבוצע שלשום (14 באוגוסט) בשיטות סטטיסטיות מקובלות בשילוב של פאנל אינטרנטי וראיונות טלפוניים בשעות היום והערב. הנשאלים היוו מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל (גילי 18 ומעלה). טעות הדגימה עומדת על 4 אחוזים ושיטת הדגימה היא אשכולות דו־שלבי (מספר המתבקשים להשתתף: 4,182).