שתי עצות לט"ו באב

חיוך, מילה טובה, קלילות, הסתכלות על המציאות בבית באופן משועשע - זוהי התרופה הכי טובה, במקום להגזים ולקחת ברצינות כל דבר קטן.

סיון רהב מאיר , ט"ו באב תשע"ט

סיון רהב מאיר
סיון רהב מאיר
צילום: ללא קרדיט

ט"ו באב. חג האהבה. אם נסתכל רגע מעבר לחגיגה המסחרית והרעשנית, נגיע אל האתגר האנושי המרתק, הקשה והמתגמל ביותר: זוגיות, בית, משפחה. הנה שתי עצות בתחום הזה, אחת מרב ישראלי והשנייה מסופר צרפתי.

הרב שלמה וולבה קיבל פעם מכתב של אימא ורעיה מודאגת, ששטחה בפניו את צרותיה. במילה אחת, אפשר לסכם את התשובה שלו כך: הומור. הוא ייעץ לה להיות "מחוננת בהומור". אנחנו נוטים לצאת מהכלים, הסביר. להיכנס למריבות, להעצים דברים קטנים אצל בן הזוג ובני המשפחה, לא להתייחס לדברים בהקשר הנכון. חיוך, מילה טובה, קלילות, הסתכלות על המציאות בבית באופן משועשע - זוהי התרופה הכי טובה, במקום להגזים ולקחת ברצינות כל דבר קטן. דווקא מי שמחובר לנצח, הוא טען, יכול להשתמש בהומור.

אנטואן דה סנט-אכזיפרי הוא מחבר הספר "הנסיך הקטן". כשנשאל פעם מהי אהבה, ענה: אהבה היא לא שני בני זוג המביטים זה בזה במבט מצועף, עם לבבות בעיניים. אהבה היא שני בני זוג שמסתכלים יחד, קדימה - לעבר יעד משותף. כלומר, אין פה רק סיפוק של הצרכים הרומנטיים של שניהם, אלא גם חזון ומטרה וכיוון ודרך, לשם הם צועדים ביחד.

הומור ויעד. ט"ו באב שמח.