טראמפ: סבתא של טליב הרוויחה, היא לא תצטרך לראות אותה

״ישראל נהגה בנחמדות כשהסכימה לבקשה של חברת הקונגרס רשידה טליב״, אמר הנשיא האמריקני ורמז שטליב רק רצתה לעשות ״הצגה״.

ערוץ 7 , ט"ז באב תשע"ט

טראמפ
טראמפ
Reuters

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שיבח את התנהלותה של ישראל בנוגע לבקשת חברת הקונגרס המוסלמית מהמפלגה הדמוקרטית רשידה טליב להיכנס לארץ כדי לבקר את סבתהּ הפלסטינית בת ה-90.

טראמפ תקף את טליב על שביטלה את הגעתה למרות האישור שקיבלה מישראל, ותהה האם כל מטרתה היתה לעשות "הצגה".

"ישראל נהגה בנחמדות ובכבוד בכך שהסכימה לבקשה של חברת הקונגרס רשידה טליב להיכנס לשטחה כדי לבקר את ׳סבתה׳, אך מיד לאחר מכן היא הצהירה שלא תגיע. ייתכן שזו הייתה הצגה? ישראל פעלה נכון", כתב טראמפ בטוויטר.

הוא תקף את חברת הקונגרס: "טליב כתבה לרשויות בישראל שהיא רוצה נואשות לבקר את סבתהּ, והאישור לכך ניתן לה מהר מאוד, אולם היא דחתה אותו. המרוויחה היחידה היא סבתא שלה. היא לא תצטרך לראות אותה!".

כאמור, ביום שישי הודיע שר הפנים אריה דרעי כי טליב תוכל להיכנס לישראל כדי לבקר את סבתה הקשישה ברשות הפלסטינית. האישור ניתן לאחר שטליב התחייבה להגיע לבדה ולא לנצל את הביקור כדי לקדם את ה-BDS ולפעול נגד ישראל.

לאחר קבלת האישור הודיעה טליב כי מוותרת על הנסיעה. "סבתי רצתה לקטוף יחד איתי תאנים, ובני משפחתי שאלו אותי איזו תמונה של אילהאן עומאר ושלי לתלות בשלט שיתלו לכבודנו כשנגיע", כתבה בטוויטר. "לא אתן לישראל לקחת מהם את התקווה הזאת, ולהשפיל אותי ואת סבתי על-מנת להיכנע למדיניות הדכאנית והגזענית שלה".

השר דרעי תקף את חברת הקונגרס ואמר ״מתברר שזו הייתה פרובוקציה כדי להבאיש את ריחה של ישראל. שנאתה לישראל גוברת על אהבתה לסבתה".