"המחנה הדמוקרטי" משתלח בשר החינוך

"המחנה הדמוקרטי" זועם על שר החינוך הרב רפי פרץ בעקבות הפרסום לפיו החליט להרחיב משמעותית את שיעורי היהדות בחינוך הממלכתי.

ערוץ 7 , י"ז באב תשע"ט

הרב רפי פרץ בכנס נחלים
הרב רפי פרץ בכנס נחלים
צילום: דוד וייל

ברשימת "המחנה הדמוקרטי" מגיבים לפרסום הבוקר (ראשון) בגלי צה"ל לפיו שר החינוך הרב רפי פרץ החליט להרחיב משמעותית בשיעורי היהדות בחינוך הממלכתי.

"שר החינוך לוקח הבוקר את המערכת המופקדת על חינוך ילדינו צעד נוסף לעבר מערכת של שטיפת מוח קיצונית", טוענים במחנה הדמוקרטי.

לדבריהם, "אותו שר חינוך שהכניס בסוף השבוע האחרון את חוק הלאום הגזעני לתכנית הלימודים בתיכונים מעדיף גם הבוקר לא לטפל במספר התלמידים הגבוה בכיתות, בשיפור מעמד המורים בישראל או בחיזוק המערכת - רק הדתה ועוד הדתה. את הבחירות הקרובות לא צריך לנצח- חייבים לנצח".

יו"ר המחנה הדמוקרטי, ניצן הורוביץ, הוסיף, "הפרסום בגלי צה"ל על ההחלטה המופרעת של שר החינוך רפי פרץ להוסיף אלפי שעות לימוד יהדות ומורשת צריך לטלטל כל הורה חילוני בישראל. שר החושך פרץ לא עוצר בטיפולי המרה ללהט"בים וממשיך לטיפולי המרה לחילונים. זו הדרך שלו - כוחנות וכפייה. רק אנחנו ב'מחנה הדמוקרטי' נשים סוף להחלטות המטורללות של ממשלת ההדתה-השחתה הזו ונחזיר את החופש למדינת ישראל".

על פי הדיווח, שר החינוך, הרב רפי פרץ, יזם תכנית הרחבה משמעותית לשיעורי "תרבות יהודית ישראלית" בבתי הספר הממלכתיים.

במסגרת התכנית, שיעורי עברית לכיתות א-ב יכללו יותר טקסטים בנושאי יהדות ומורשת, ובתי ספר יקבלו אלפי שעות נוספות ללימוד המקצוע. בתי ספר שיקדמו יוזמות חדשניות בתחום יזכו למענקים כספיים.

בדברים שאמר לגלי צה"ל הסביר הרב פרץ את ההחלטה, "החיבור למורשת ולהיסטוריה שלנו הוא סלע קיומנו והוא הדבק שמחבר אותנו כחברה. עלינו במערכת החינוך מוטלת החובה לשמור עליו מכל משמר".

"היהדות היא אוקיינוס של חכמה. התלמידים יחשפו לערכים רבים, למוסר ולאהבה. הערכים האלו יעזרו לנו לבסס פה חברה ערכית ומוסרית יותר", הוסיף הרב פרץ.