ישוב שאתם חייבים להכיר

המיקום, הנוף, האנשים- ביישוב אלעזר שבגוש עציון יש הכל, ועכשיו גם דירות חדשות בקרקע שהופשרה לבנייה.

ערוץ 7 , י"ז באב תשע"ט

הדמיית הפרויקט באלעזר
הדמיית הפרויקט באלעזר
צילום: יח"צ

אברהם (32) תמיד ידע שכשהוא יתחתן ויקים משפחה זה יקרה בגוש עציון. "אני מאז ומתמיד הרגשתי חיבור מיוחד לגוש עציון" הוא מספר.

לדבריו, "גם מבחינה אידיאולוגית זה דבר חשוב בעיניי להצטרף ולחזק את ההתיישבות במקום אבל יש גם הרבה מעבר- האוויר המדהים, הקרבה לירושלים, הנופים, המורשת ובעיקר האנשים המיוחדים".

לאחר נישואיו לרחל (30) לפני חמש שנים, הם גרו בירושלים למשך שנה, בשל לימודים ועבודה במקום. לקראת סוף אותה שנה הם החלו לסייר ברחבי גוש עציון ולחפש בית.

במשך כמה שבועות הם עברו בין יישובים ברחבי גוש עציון אך לא מצאו את המקום הנכון עבורם. "החיפושים האלו היו מתסכלים. כולם יודעים כמה זה קשה לחפש דירה שתענה על כל הציפיות, הרבה פעמים אתה מתחיל כבר לשאול את עצמך- אולי פה כדאי להתפשר? אולי כדאי לוותר על חלק מהדברים שרצינו?".

כשהחוזה שלהם כבר התקרב לסיומו והם עדיין לא מצאו אף דירה אחרת ("כבר השלמנו עם זה שנצטרך לגור תקופה אצל ההורים"), הם הגיעו בהמלצת חבר לבדוק את היישוב הקהילתי אלעזר, ושם מספר אברהם "כשנכנסנו בשער של היישוב עוד לפני שנכנסו לדירה שבאנו לבדוק כבר אמרתי לרחל 'פה אנחנו נגור'".

אלעזר, הוא ישוב דתי ותיק ומבוסס בגוש עציון שנוסד בשנת 1975. הישוב שנקרא על שם אלעזר החורני, אחיו של יהודה המכבי, ממוקם במערב גוש עציון, קרוב לצומת הגוש ומתגוררות בו כ-350 משפחות.. הקהילה בישוב מגוונת, איכותית ומורכבת הן מאוכלוסייה ותיקה לצד זוגות ומשפחות צעירות, כשמעל 50% מתושבי הישוב הם ילדים.

על הישוב מספר אברהם: "זה ישוב עם קהילה חמה ומחבקת. המיקום מצוין, 10 דקות נסיעה מירושלים בה רוב התושבים ביישוב עובדים. יש חיי חברה עשירים, מקום אידיאלי לגידול ילדים. לא היינו צריכים להתפשר על אף דבר שהיה חשוב עבורנו".

הפרויקט החדש באלעזר. הדמיה
צילום: יח"צ

באלעזר פועלים מוסדות שירות קהילתיים רבים וכן ארבעה בתי כנסת, מעון יום וגני ילדים, מרפאה, מינימרקט, אולם אירועים, סניף בני עקיבא, ספרייה, גן חיות טיפולי, גני שעשועים ועוד.

במסגרת הפרויקט היוקרתי החדש שמובילה חברת "ש.א.ג ולול" בישוב תחת השם "החורשה" על שם חורשת האלונים עליה יוקם, לראשונה תתקיים בו בנייה לגובה, כאשר יוקמו 4 בניינים בני 17 יחידות בכל בניין (סה"כ 68 יח"ד). הדירות המוצעות הן של 4,5,6 חדרים כאשר בכל דירה תהיה מרפסת גדולה ובקומות הקרקע יהיו גינות ענקיות, מפרט עשיר ובנייה איכותית.

"אנחנו כבר סוגרים חמש שנים ביישוב" מספר אברהם, "זו הייתה ההחלטה הכי טובה שלקחנו בחיים. היום אנחנו מגדלים כאן שלושה ילדים, אנחנו גרים כאן בבית משלנו, ואנחנו מחוברים לגמרי למקום. אני שמח לראות את ההתפתחות של הישוב ואת הבנייה לגובה. יש כאן הזדמנות לעוד זוגות ומשפחות צעירות להצטרף לקהילה שלנו ואני ממליץ בחום".

כדי שתוכלו להתרשם בעצמכם מאלעזר ומהפרויקט החדש, אתם מוזמנים ללחוץ על הקישור ולקבל פרטים נוספים.