שקד: לחדול ממתקפות בתוך הגוש

יו"ר ימינה, איילת שקד, במהלך סיור בגוש עציון, "אם המתקפות האלה יימשכו זה אומר דבר אחד - שהפנים של נתניהו לממשלת שמאל".

חזקי ברוך , י"ז באב תשע"ט

חברי "ימינה" בסיור בגוש עציון
חברי "ימינה" בסיור בגוש עציון
צילום: חזקי ברוך

יו"ר ימינה איילת שקד, השר לשעבר נפתלי בנט וחברים נוספים ברשימה ביקרו היום (ראשון) בגוש עציון וסיירו בזירה בה נרצח דביר שורק הי"ד.

בנט ושקד ביקרו בכניסה ליישוב אלעזר, במקום בו אירוע פיגוע הדריסה ביום שישי האחרון, ולאחר מכן מסרו הצהרה לתקשורת בכניסה ליישוב אפרת, במקום בו נרצח דביר שורק הי"ד. לאחר מכן קיימו השניים מפגש עם תושבים בצומת גוש עציון.

שקד ציינה, "אנחנו נמצאים פה במקום שדביר שורק ז"ל נרצח, לאחר שמוקדם יותר ביקרנו בתחנת האוטובוס בה נפצעו האחים נביס ביום שישי. אנחנו שולחים להם החלמה מהירה ורפואה שלמה. צריך לעקור את אותה מוטיבציה שיש למחבלים היום לרצוח יהודים, ולצערנו היום עדיין לא עושים את מה שצריך".

לדבריה, "דיברנו באינספור ישיבות קבינט על כך שצריך להפסיק את הזרמת הכסף למשפחות המחבלים ולמחבלים בכלא. מחבל שרוצח יודע היום שהוא ומשפחתו יהפכו לעשירים. החוק שעבר מקזז את המיסים אבל לא עוצר את הכסף מלהגיע למחבלים. מדינת ישראל שיודעת לחדור לארכיון הגרעין באיראן, יודעת לעצור את הכספים הללו. זה עניין של החלטה, נחישות וסדרי עדיפויות".

"גם הבתים שנהרסים, הקרקע שעליה נמצא הבית צריכה להיות מחולטת, שאסור עליה לבנות בית חדש. גם זה לא נאכף. ראינו כבר מקרים שהמשפחה יודעת שיבנו לה בית חדש והוא לא ייהרס. יש עוד שורה של צעדים שלא נעשים וצריך לעשות אותם", הוסיפה שקד.

במענה לשאלות על התקפות הליכוד השיבה שקד, "בליכוד צריכים להתמקד בהגדלת הגוש ולא בפגיעה בשותפות. אם התדרוכים בליכוד נגדנו ימשכו זה אומר שפני הליכוד להקמת ממשלת שמאל".

נפתלי בנט ציין, "ההרתעה של מדינת ישראל נשחקת ומתרופפת. המחבלים תופסים יותר ויותר תעוזה מיום ליום. הגיע הזמן לעבור מאסטרטגיה של הכלה לאסטרטגיה של התקפה בלתי פוסקת על ראשי הטרור. אם לא נעשה את שינוי הכיוון הזה, נתעורר לפיגוע אסטרטגי או לחטיפת חייל".

"כרגע מחבלים יורים מעזה טילים על אזרחי ישראל, דוקרים אזרחי ישראל בירושלים ודורסים אזרחי ישראל בגוש עציון. ככה לא נראית הרתעה. אנו נדחוף לשורה של פעולות תקיפות ונגבה את הממשלה בכל פעולה התקפית נגד הטרור. צריך להעביר את היוזמה למדינת ישראל. תושבי גוש עציון הם חזקים אבל הם מצפים להנהגה שתהיה חזקה, ברורה, תקיפה ונחושה נגד הטרור", הוסיף בנט.

הרב כתריאל ברנדר, נשיא וראש מוסדות אור תורה סטון: "אנחנו מודים לאיילת שקד ונפתלי בנט על ההגעה למקום בו נרצח תלמידינו דביר שורק הי"ד, ועל תרומתם לחיזוק ישיבת ההסדר 'אור תורה מחנים' ותושבי גוש עציון. אנחנו עדיין מנסים לאסוף את שברי האסון הכבד שפקד את צוות הישיבה ותלמידיה, וכואבים את האובדן הגדול. אנחנו דורשים מממשלת ישראל לנקוט בכל האמצעים הביטחוניים העומדים לרשותה על מנת להבטיח שקט לתלמידינו בפרט ולתושבי גוש עציון בכלל".