יו"ר מרצ תוקף:
שר החינוך מעביר טיפולי המרה לחילונים

יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ, תוקף את שר החינוך על רקע החלטתו להרחיב את שיעורי 'תרבות יהודית' בחינוך הממלכתי. "שר בלתי לגיטימי"

יהונתן גוטליב , י"ז באב תשע"ט

למה הוא התכוון. הורוביץ
למה הוא התכוון. הורוביץ
פלאש 90

יו"ר מפלגת מרצ, ניצן הורוביץ, תוקף את שר החינוך הרב רפי פרץ ומאשים אותו בהעברת "טיפולי המרה לחילונים".

על רקע הדיווח הבוקר (ראשון) בגלי צה"ל לפיו שר החינוך החליט להרחיב משמעותית בשיעורי היהדות בחינוך הממלכתי, כתב הורוביץ בחשבון הטוויטר שלו: "רפי פרץ, שר בלתי לגיטימי (מונה בממשלת מעבר אחרי פיזור שני של הכנסת בלי מנדט לממשלה), לוקח מיליוני שקלים ממערכת שחנוקה עד הקצה כדי לממן אלפי שעות לימוד להחדרת דת באמצעות שיעורי עברית ולשון לכיתות א׳-ב׳ בבתי ספר המלכתיים. זה טיפולי המרה לחילונים, אין הגדרה אחרת".

המתקפה הזאת מצטרפת למתקפה מוקדם יותר הבוקר (ראשון) מצד רשימת 'המחנה הדמוקרטי' במסגרתה האשימו את שר החינוך בהעברת "שטיפת מוח קיצונית" לילדי ישראל.

לדבריהם, "אותו שר חינוך שהכניס בסוף השבוע האחרון את חוק הלאום הגזעני לתכנית הלימודים בתיכונים מעדיף גם הבוקר לא לטפל במספר התלמידים הגבוה בכיתות, בשיפור מעמד המורים בישראל או בחיזוק המערכת - רק הדתה ועוד הדתה. את הבחירות הקרובות לא צריך לנצח- חייבים לנצח".

על פי הדיווח, שר החינוך, הרב רפי פרץ, יזם תכנית הרחבה משמעותית לשיעורי "תרבות יהודית ישראלית" בבתי הספר הממלכתיים. במסגרת התכנית, שיעורי עברית לכיתות א-ב יכללו יותר טקסטים בנושאי יהדות ומורשת, ובתי ספר יקבלו אלפי שעות נוספות ללימוד המקצוע. בתי ספר שיקדמו יוזמות חדשניות בתחום יזכו למענקים כספיים.

בדברים שאמר לגלי צה"ל הסביר הרב פרץ את ההחלטה, "החיבור למורשת ולהיסטוריה שלנו הוא סלע קיומנו והוא הדבק שמחבר אותנו כחברה. עלינו במערכת החינוך מוטלת החובה לשמור עליו מכל משמר".

"היהדות היא אוקיינוס של חכמה. התלמידים יחשפו לערכים רבים, למוסר ולאהבה. הערכים האלו יעזרו לנו לבסס פה חברה ערכית ומוסרית יותר", הוסיף הרב פרץ.