מאיר פרוש ביצהר: "זכיתי להיות שותף במצווה"

סגן שר החינוך סייר במוסדות החינוך ביישוב יצהר בשומרון. ''יש כאלה שמדברים הרבה, ויש כאלו שבונים הרבה''

מיכל לוי , י"ז באב תשע"ט

פרוש ביצהר
פרוש ביצהר
צילום: דוברות

סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) סייר היום (א') במוסדות החינוך ביישוב יצהר בשומרון.

סגן השר הגיע לישיבה הגבוהה 'עוד יוסף חי', עימה יש לו קשר מיוחד לאורך השנים. את פניו קיבלו ראש הישיבה הרב יוסי אליצור, מנהל הישיבה מתניה גבריאלי, יו"ר המזכירות אוריה כהן, ונציג בוגרי הישיבה מנחם בן שחר.

אליצור וצוות הישיבה שטחו בפני פרוש את הצרכים המיידים של הישיבה והכבירו במילים אודות הבעיות הבירוקרטיות בהן הם נתקלים לאחרונה.

מקורבי סגן השר סיפרו כי פרוש מלווה את הישיבה מהימים בהם שימש כסגן שר השיכון ופעל להשגת תקציב עבור הקמת הישיבה, ליווה את התהליך של בניית הישיבה ופתר בעיות שנוצרו בהמשך.

בוגר הישיבה מנחם בן שחר אמר בסיור: "19 שנה הישיבה גולה ממקומה בעיר שכם, על ציון יוסף הצדיק. המצב הזה בו אנחנו מורשים להיכנס ליוסף הצדיק רק באישון לילה הוא חרפה וביזיון ואנחנו מחכים בלי סבלנות שמדינת ישראל וצבא הגנה לישראל יתקנו את המעוות, ויאפשרו לעמך בית ישראל לפקוד את המקום הקדוש הזה לאור היום, בלי התקפלות מבישה".

במהלך הביקור העניקו נציגי הישיבה לרב פרוש מטבע ייחודי של מתחם ציון יוסף הצדיק בעיר שכם, והבהירו כי זו אינה מזכרת מקבר יוסף אלא תזכורת כי ''עוד יוסף חי, ויש לשוב ולגאול את ציונו לאחר שנמכר שוב על ידי אחיו''.

הרב פרוש חיזק את צוות הישיבה, והזכיר את חלקו בבניית יחידות דיור רבות ביישובי השומרון, ומוסדות חינוך. ''אמרתי לאריק שרון, יש כאלה שמדברים הרבה, ויש כאלו שבונים הרבה, אני מודה לקדוש ברוך הוא על הזכות להיות שותף במצווה''.

לאחר מכן המשיך סגן השר לתלמוד תורה 'בן פורת יוסף' ביישוב. את פניו קיבלו מנהל המוסד הרב יהודה ליבמן וסגנו הרב ארז ותיק, שסיפרו על ההתפתחות המרשימה של המוסדות.