"או 'ימינה' גדולה - או ממשלת נסיגות"

'ימינה' בתגובה להודעת טראמפ כי תכנית המאה תפורסם לאחר הבחירות: "הבחירות עוסקות בשאלה אחת - האם גוש דן תהפוך לעוטף יו"ש או לא".

ערוץ 7 , י"ח באב תשע"ט

רשימת ימינה
רשימת ימינה
צילום: פלאש 90

ברשימת "ימינה" הגיבו הבוקר (שני) להודעת הנשיא טראמפ הלילה, לפיה בכוונת הממשל להציג במלואה את "תכנית המאה" רק לאחר הבחירות בישראל.

"הודעת טראמפ קובעת כי הבחירות הללו עוסקות בשאלה אחת - האם גוש דן תהפוך לעוטף יו"ש או לא", ציינו ב'ימינה'.

"רק רשימת ימינה גדולה תוודא כי תוקם פה ממשלת ימין אמיתית שתאמר לא לוויתור על שטחים, עקירת עשרות אלפי משפחות מביתם והפיכת מיליוני תושבים לבני ערובה של החמאס", הוסיפו ברשימה והדגישו, "זה או ימינה גדולה. או ממשלת נסיגות עם השמאל".

על פי הדיווח בסוכנות רויטרס אמר הלילה טראמפ כי הוא מתכוון לחכות עם פרסום ''עסקת המאה'' - תכנית השלום האמריקנית, עד לאחר הבחירות שייערכו בישראל בחודש ספטמבר. עם זאת ציין טראמפ כי חלקים מהתכנית עשויים להתפרסם עוד לפני מועד הבחירות.

הנשיא האמריקני תקף בטוויטר את היוזמה של חברי קונגרס דמוקרטים לנקוט בצעדים מחאתיים נגד שגריר ישראל בוושינגטון רון דרמר ונגד שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן, בעקבות איסור כניסת חברות הקונגרס ראשידה טליב ואילהאן עומאר לישראל.

"הדמוקרטים בבית הנבחרים רוצים לנקוט צעדים נגד ישראל בגלל שהיא מחזירה מלחמה נגד שתיים ואולי ארבע מחוקקות שאמרו דברים נוראיים עליה ועל העם בישראל", צייץ טראמפ בטוויטר.