הציוץ והפיצוי: חוטובלי צורפה ברגע האחרון

סגנית שר החוץ הוזמנה במוצאי שבת להצטרף לנסיעת נתניהו לאוקראינה, לאחר שדרשה להתמנות לשרת הרווחה במקומו של חיים כץ.

עדו בן פורת , י"ח באב תשע"ט

חוטובלי עם נשיא אוקראינה
חוטובלי עם נשיא אוקראינה
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי הוזמנה להצטרף לנסיעת ראש הממשלה לאוקראינה, פחות מיממה לפני ההמראה, כדי לפצות אותה על אי מינויה לשרה.

ההחלטה על הזמנת חוטובלי לנסיעה המדינית התקבלה במהלך סוף השבוע על ידי נתניהו ומקורביו, לאחר שסגנית שר החוץ ביקשה ''להשתדרג'' לתפקיד שרת הרווחה לאור התפטרותו של חיים כץ.

נוכחותה של חוטובלי במסעותיו של נתניהו באוקראינה לא היתה הכרחית, וראש הממשלה אף שיגר את השר זאב אלקין לקייב כדי לתכנן את הביקור מול הבכירים האוקראינים. אלקין שהה בקייב מאמצע השבוע שעבר וערך את התיאומים הנדרשים להגעת נתניהו.

ביום שישי, כמה שעות לפני שבת, הגיבה חוטובלי להתפטרותו של חיים כץ והקדישה את הציוץ בטוויטר כדי לבקש מראש הממשלה להתמנות לשרת הרווחה. "מצפה מראש הממשלה למנות אותי לשרה, זהו רגע מבחן מול הציונות הדתית שהיא חלק מהליכוד", כתבה חוטובלי.

''הציבור האיכותי הזה רוצה לראות ייצוג הולם סביב שולחן הממשלה משורות מפלגת השלטון. אני מאחלת לשר חיים כץ שיצא זכאי במשפט ושיעשה עמו משפט צדק", הוסיפה.

ראש הממשלה נתניהו שככל הנראה לא מתכוון למנות את חוטובלי לשרה בתקופה שנותרה עד הבחירות, החליט יחד עם מקורביו ''לפצות'' אותה והזמין את סגנית השר להצטרף אליו לאוקראינה.

מלשכת חוטובלי נמסר בתגובה: ''הנסיעה לאוקראינה היא נסיעה מדינית ולא מהווה פיצוי פוליטי. הדרישה לקבלת תפקיד עומדת בעינה והדברים הובאו בפני ראש הממשלה''.