יו"ר ועדת ההיתרים המיועדת, שרה פריש, פורשת מתפקידה

השופטת בדימוס שרה פריש שיגרה החליטה שלא להתמנות לתפקיד הבכיר: "מאחר שהוועדה הפכה להיות כדור משחק במגרש הפוליטי, מקומי אינו שם".

ערוץ 7 , י"ח באב תשע"ט

שרה פריש
שרה פריש
Photo by Kobi Gideon / Flash90

יו"ר ועדת ההיתרים המיועדת, השופטת בדימוס שרה פריש, הודיעה למבקר המדינה מתניהו אנגלמן כי היא מסירה את מועמדותה.

בחדשות 12 דווח כי פריש שיגרה מכתב לאנגלמן, בו כתבה "הסכמתי למינוי מתוך ידיעה שוועדת ההיתרים פועלת על בסיס קריטריונים משפטיים ואתיים, ונוגעת בעניין ולא באדם.

"מאחר שהוועדה הפכה להיות כדור משחק במגרש הפוליטי, מקומי אינו שם", הוסיפה השופטת בדימוס, "מצב שבו ועדה ציבורית חשובה הופכת קרדום לחפור בו עבור בעלי עניין המעוניינים לקעקע את מסקנותיה עוד בטרם נערך דיון אחד, וזאת באמצעות הפצת בדודות ושקרים, מחייב את כל הנוגעים בדבר לחשיבה על המקום שאליו הידרדר השיח הציבורי".

פריש מונתה על ידי המבקר לתפקיד יו"ר ועדת ההיתרים, שבין היתר אחראית על סוגיית מימון הוצאות המשפט של ראש הממשלה נתניהו, שמבקש לקבל תרומות ממקורביו. כאמור היא החליטה לוותר על המינוי.

שר הביטחון לשעבר אהוד ברק הגיב להחלטת השופטת בדימוס לוותר על מינויה: ''השופטת (בדימוס) פריש, פעלה בשכל כשהתפטרה מ׳וועדת ההיתרים׳ החדשה, שמינה מר מתניהו, ׳מלטף המדינה׳. ייטיבו לעשות שאר חברי הוועדה אם יתפטרו גם הם. מינוי המבקר והתנהלותו נראים שערוריה שמחייבת חקירת משטרה. השחיתות לכאורה, גלויה לעין".