יצחק פינדרוס: אם בני גנץ יקים ממשלה - נשב באופוזיציה

ח"כ פינדרוס מבהיר כי יהדות התורה לא תשב בקואליציה תחת גנץ. "מעולם לא הסכימו ללכת עם ממשלת שמאל״.

ערוץ 7 , י"ח באב תשע"ט

ח"כ יצחק פינדרוס
ח"כ יצחק פינדרוס
צילום: חזקי ברוך

חבר הכנסת יצחק פינדרוס אמר היום (שני) כי אין מציאות שבה 'יהדות התורה' תשב בקואליציה תחת בני גנץ כראש הממשלה, והבהיר כי 'יהדות התורה' תלך לאופוזיציה אם גנץ יצליח להרכיב את הממשלה.

"זו מסורת, שהייתה אצל הרב שך, אצל מרן הרב אלישיב, ואחר כך אצל מרן הרב שטיינמן. הייתה שאלה אם ללכת עם ציפי לבני, ומעולם לא הסכימו ללכת עם ממשלת שמאל. בגלל המצביעים, לא בגלל הנציגים, לא בגלל נתניהו", אמר פינדרוס בפאנל בישיבה חרדית.

על פי הדיווח באתר ״בחדרי חרדים״, פינדרוס הסביר את התנגדותו ואמר ״אנחנו לא מדינת תל אביב - גנץ יכל להיות כרגע בליכוד, אשכנזי יכל להיות נציג בליכוד, זה לא אישית הם אלא את מי הם מייצגים, והם מייצגים את מדינת תל אביב, את מדינת הרצליה. ואיתם אין לנו שותפות".

פינדרוס נשאל מה יעשו ב'יהדות התורה' במקרה ובני גנץ יצליח להרכיב ממשלה, ואמר "הוא (בני גנץ) מייצג מצביעים בסוף. אם הוא רוצה שיכנס לקואליציה שלנו, אם גנץ יקים ממשלה 'יהדות התורה' תלך לאופוזיציה".

פינדרוס נשאל על תיעוד שבו נצפה ח״כ יעקב אשר אומר כי אין מחויבות למי מהמועמדים, וכי ייתכן שמחר יכריעו גדולי ישראל לשבת עם בני גנץ. פינדרוס השיב כי "אשר אמר שהוא לא פוסל את גנץ, אבל אמר והבהיר גם כי אנחנו הולכים עם נתניהו".