רותם לנגר הי"ד מובא למנוחות

רותם לנגר, לוחם הצנחנים שנפצע אנושות במבצע חומת מגן לפני 17 שנה ונפטר מובא למנוחות ביהוד.

יוני קמפינסקי , י"ט באב תשע"ט

רותם לנגר הי"ד מובא למנוחות
רותם לנגר הי"ד מובא למנוחות
צילום: ערוץ 7

בבית העלמין ביהוד הובא למנוחות רותם לנגר, לוחם הצנחנים שנפצע אנושות במבצע חומת מגן לפני 17 שנה ונפטר מפצעיו.

לנגר ז"ל לחם יחד עם פלוגת הצנחנים שלו בקסבה של שכם ונפצע כתוצאה מירי של צלף. הוא נפטר בגיל 39 והותיר אחריו אישה, ושני ילדים.

אלמנתו שלי אמרה בכאב "הוא שיתף הכל, לפתע הוא לא פה. אני צריכה להגיד לילדים שאבא לא יבוא יותר. אנחנו נאלצים לקבור אותך. אני מבטיחה לך, את הקרב שלך אני אמשיך. הילדים יכירו אותך".

אחותו של לנגר, יפעת ספדה לו גם כן: "לפני 17 שנים, בערב שבת קיבלנו את הבשורה הקשה שנפגעת אנושות בשכם. במשך שבועות היית בין החיים למוות, למרות שהרופאים היו פסימיים התאוששת והמשכת בשיקום, בכל שלב הוכחת שהכול אפשרי, למדת לדבר מאפס, חזרת בהדרגה ללכת ובשיקום איטי, בכל שלב התעקשת לעשות את מה שרצית.

בכל צעד חששנו וביקשנו שתעשה זאת בקצב איטי, ואתה אמרת לנו אל תדאגו אני אסתדר. השארת אותנו המומים וכואבים, בטוח שאתה יודע כמה המשפחה אהבה והייתה גאה בך."

סגן הרמטכ"ל בזמן המבצע ושר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון ספד "פטירתו של הצנחן רותם לנגר ז"ל, שבע עשרה שנה אחרי פציעתו הקשה במבצע 'חומת מגן', מזכירה לנו את מתקפת הטרור הקשה שחווה עם ישראל, ואת הצורך בהקרבה, כדי להסיר את האיום. רותם ז"ל הוכיח את נחישותו בקרב, ואת רוח הלחימה שלו בהתמודדותו עם פציעתו הקשה. תנחומיי למשפחתו. יהי זכרו ברוך".