האברך שטבע למוות: אב לשניים מירושלים

אברך, אב לשניים, שטבע אמש לאחר שנסחף למערבולת בחוף הדולפינריום בתל אביב, גופתו נמצאה ונמשתה מהמים

ערוץ 7 , י"ט באב תשע"ט

יהושע בן פז
יהושע בן פז
צילום: באדיבות המשפחה

האברך שטבע בתל אביב הוא הרב יהושע בן פז ז"ל, אב לשני ילדים משכונת גבעת שאול בירושלים.

הגופה נמצאה על ידי צוללן ונמשתה מהמים בסיוע אופנוע ים משטרתי ואנשי זק"א.

הרב יצחק בן פז סבו של האברך אמר לרדיו וברמה "יהושע היה מבחירי הישיבה וכך גם בכולל, מלבד הגאונות שלו הוא היה ירא שמים, זו גזירת שמים וכשהקב״ה רוצה לקחת מישהו הוא מכניס לו לראש ללכת למקום מסוכן כזה. שכולם ילמדו שלא ללכת למקומות מסוכנים כאלו".

חיים אוטמזגין מפקד יחידות המיוחדות של זק״א, מסר "מיד בשיחה הראשונה עם המודיע הבנתי שמדובר באחד האירועים המוכרים לי לצערי מדי תקופת בין הזמנים, בהם יוצאים בני הישיבות לסביבה שאינה מוכרת להם מבלי להיות מודעים לסכנות שאינן נראות לעין".

״מדובר באדם בוגר ואחראי אבא לשני ילדים קטנים שלא עשה כל פעולה של סיכון צפוי, נכנס למים בגובה המותנים יחד עם גיסו וברגע אחד גבר עליהם הים ונקלעו למצוקה, הגיס ששמע את צעקות העזרה לא הצליח לסייע ומיהר לצאת החוצה ולהזעיק עזרה, בתוך כשעה צוות נרחב של יחידת הצוללים כבר היה בזירה ביחד עם השיטור הימי ביצענו משימות חיפוש שניתן היה לבצע בתנאי הים הקשים, מיד עם אור הבוקר הצטרפו למאמצי החיפושים יחידת צוללים מחוז דרום של המשטרה וכן יחידת צוללי כיבוי אש להבה חילקנו את תא השטח לגזרות, כעבור שעה מצאו צוללי המשטרה את גופתו של המנוח בעומק כ- ארבעה מטרים סמוך לשובר הגלים כשהוא ללא רוח חיים, מתנדבי זק״א טיפלו בכבוד המת בזירה"

"אנו קוראים לכולם לתשומת לב ששהייה במים ללא מציל או בחוף שאינו מוכרז משמעותו סיכון חיים של ממש ומבלי לדעת מראש על קיומו של הסיכון ומתי הוא עלול לפגוע בנו, שמרו על כללי הבטיחו. והצילו את חייכם".