למעלה מאלף משתתפים בכנס נגד המסיון

בכנס הסברה נגד פעילות המסיון בריכוזים חרדיים השתתפו למעלה מ-1,000 איש. הרב עדס בירך וקיבל יחד עם הקהל 'עול מלכות שמים'

ערוץ 7 , י"ט באב תשע"ט

הרב עדס בקבלת עול מלכות שמים
הרב עדס בקבלת עול מלכות שמים
צילום: יד לאחים

למעלה מאלף מתושבי השכונות החרדיות בירושלים השתתפו באחרונה בכנס זעקה והסברה שערכה המחלקה למאבק במיסיון בארגון יד לאחים באולמי 'בית מלכה' – לנוכח פעילות מיסיונרית הולכת וגוברת בשכונות החרדיות בעיר.

מטרת הכנס הייתה למחות נגד פעילות המיסיון, לחשוף את שיטות הפעולה המיסיונריות הנערכות במסווה חרדי ולגייס מתנדבים נוספים לפעילות יד לאחים.

את הכנס פתח הרב חיים דויטש, מבכירי המרצים ביד לאחים, שדיבר על מסירות נפשם של פעילי יד לאחים הפועלים ללא לאות על מנת למנוע את פעילות המיסיון.

הרב דויטש הדגיש בדבריו כי השותפות של כל אחד ואחד מהציבור בפעילות יד לאחים עונה על השאלה "ציפית לישועה? פה ניתנת לנו הזדמנות להראות שציפינו לישועה. שעשינו הכול ופעלנו למען השראת השכינה הקדושה".

בנקודה זו הזמין הרב דויטש את ראשון הדוברים, הרב בנימין קלוגער, מיסיונר לשעבר וכיום יועץ מיוחד למחלקה למאבק במיסיון של יד לאחים. במשך שעה ארוכה, כשדבריו מלווים במצגת מיוחדת, ריתק הרב קלוגער את הקהל בסיפורו האישי וחשף בעדות נדירה את ההוראה שקיבל בכת להמרת דתם של יהודים, בה נאמר לו "עדיף להטביל לנצרות יהודי אחד, על פני מאה גויים".

ברקע הוקרנה מצגת מיוחדת ששילבה, בין היתר, קטעים אותנטיים שתועדו בידי אנשי יד לאחים, בהם נראים מיסיונרים מחופשים לחרדים פועלים באין מפריע בשכונות החרדיות, וכן על פעילות יד לאחים הנרחבת למיגור המיסיון.

לאחר מכן הוזמן לשאת דברים הרב שמואל ליפשיץ, מראשי יד לאחים. בדבריו עמד הרב ליפשיץ על הפיגוע הקשה שהתרחש בשבוע שעבר, בו נרצח תלמיד הישיבה דביר שורק הי"ד ולימד ממנו את מוסר ההשכל שעל הציבור לקחת ממנו.

"בגשמיות כמו גם ברוחניות", אמר, "יהודי בודד יכול להיפגע. דברי הגמרא 'ציבור לא מת' מלמדים אותנו שציבור הוא דבר חי כי כשמתאספים כמה יהודים ביחד, הם נשמרים. הכוח של המיסיון הוא בתפיסת יהודים בודדים. הם נטפלים לאותם שאף אחד לא דואג להם, אותם אלו שבקצה המחנה, ונותנים להם מענה בנושאים הצריכים להם. אם רק נשכיל לתת יד וכתף לפעילות יד לאחים שמגיעה לאותם יהודים ומעניקה להם את המענה ההולם בטרם יהיה מאוחר מדי, אזי נוכל למנוע כליל את פעילות המיסיון בארץ".

הרב יעקב עדס הדגיש את גלות השכינה בדיוק ביום בו החלה שריפת בית מקדשנו, ודיבר על גלות השכינה כאשר "הס"מ מנסה לנעוץ טלפיו בעם היהודי בכלל, ובירושלים עיר הקודש - פלטרין של מלך בפרט, כדי לאבד נשמות טהורות מקרב עם ישראל ולהעבירם לנצרות".

בסיום דבריו ביקש הרב עדס מהציבור כולו לעמוד על רגליו ולקבל יחד עול מלכות שמיים בקריאת שמע. היה זה מרגש במיוחד, כאשר המשתתפים כולם זעקו מקירות ליבם את מילות הפסוק, בהבינם עתה ביתר שאת את משמעותו.

הרב שמעון אברג'ל, רכז השטח המסור של הארגון, דיבר על הפן המעשי. "הצלחות וחשיפות רבות של פעילות מיסיונרית נעשו בגלל אנשים שנחשפו לדברים שקורים בשטח בזמן אמת ועדכנו אותנו על פעילות מיסיונרית".

ביד לאחים מציינים בסיפוק כי התגובות הנלהבות שהתקבלו, העידו עד כמה היה הכרחי הכינוס. "המשתתפים כולם, איש איש בתורו הודו על הכנס ואמרו כי הזדעזעו מהתופעה המיסיונרית, מסוכנתה ומהיקפה. עשרות רבות של מתנדבים חדשים מילאו את פרטיהם וביקשו להצטרף למערך האדיר והמסועף של פעילות השטח של יד לאחים. רבים אחרים שאלו שאלות, ביקשו לנדב פרטים על פעילות מיסיונרית המוכרת להם ולקחו עימם את מספרי הטלפון של רכזי השטח של יד לאחים, במטרה להודיעם על כל פעילות מיסיונרית".

האולם מלא עד אפס מקום בכינוס יד לאחים
צילום: יד לאחים