שנת הלימודים בחינוך המיוחד תפתח כסדרה

משרד החינוך: שנת הלימודים בחינוך המיוחד תפתח כסדרה, לאחר שנמצא המענה למחסור התקציבי

ערוץ 7 , י"ט באב תשע"ט

כיתה
כיתה
צילום:אייסטוק

משרד החינוך מודיע, כי לאחר שקיים דיונים מרתוניים לפתירת המחסור התקציבי בחינוך המיוחד, הוא גיבש פתרון שיבטיח את פתיחת שנת הלימודים.

הפתרון כולל מענה לתלמידים עם אוטיזם ולתלמידים עם אלרגיות מסכנות חיים. בעניין זה אמרו במשרד כי בסדרי העדיפויות הלאומיים, יש לדאוג בראש ובראשונה לילדים אלה, ולעשות הכל כדי להעניק להם את מלוא המענים החינוכיים והרגשיים.

לאחר שלא נמצא מענה תקציבי תוספתי לשנת 2019, ולאחר התייעצות עם האוצר ויו"ר ועדת החינוך של הכנסת, הוחלט לממן את המהלך באמצעות השהיית התכנית לסבסוד חופשת חנוכה.

תכנית חופשת חנוכה תופעל על ידי המשרד, אולם העמדת המקור התקציבי לטובת הנושא, תבא לדיוני הממשלה מיד לאחר הבחירות. לאור זאת, המשרד יקצה את התקציבים לטובת החינוך המיוחד ולילדים עם אלרגיות מסכנות חיים באופן מידי, כדי שבתי הספר יוכלו להיערך באופן מיטבי.

הנהגת ההורים הארצית מסרה הערב, "אנחנו מברכים על הפתרון הנקודתי שנמצא לטובת ילדי החינוך המיוחד. נושא שחייבים לעשות כל מה שניתן כדי לוודא שיטופל בצורה הראויה ביותר. במקביל, אנו דורשים כי משרד החינוך והממשלה החדשה ימשיכו עם הפתרון שהיה נהוג עד כה, ויאשרו בהמשך את הסבסוד לבתי הספר של החגים".