גפני לשר פרץ: אל תבדיל בין ילד לילד

במכתבו טען כי קיים חסר בתקצוב ילדי החינוך המיוחד וסייעות לילדים הסובלים מאלרגיה עקב גידול במספר הילדים מעבר לגידול הטבעי

מיכל לוי , כ' באב תשע"ט

משה גפני
משה גפני
צילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני שיגר הבוקר מכתב אל שר החינוך הרב רפי פרץ בנושא החינוך המיוחד במוסדות המוכש"ר.

במכתב שנשלח עם העתק לראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון כותב ח"כ גפני, כי בדיון שהתקיים בועדת הכספים הביעו כל החברים מכל הסיעות את עמדתם כי החינוך המיוחד לגילאיו השונים חייב להיות מתוקצב הן מוסרית וציבורית והן מבחינת החוק המחייב את תקצוב כל הילדים.

אך לדבריו בינתיים התברר כי קיים חוסר בתיקצוב הכללי של ילדי החינוך המיוחד וסייעות לילדים הסובלים מאלרגיה עקב גידול במספר הילדים מעבר לגידול הטבעי הרגיל.

"איומים בהשבתת פתיחת שנה"ל ופעולות נוספות הביאו את משרד החינוך לגייס מתקציבו כסף לביצוע החינוך המיוחד האמור עד ינואר 2020, אך בניגוד לחוק ללא מוסדות המוכש"ר (המוכר שאינו רשמי מ. ל.) שאומר כי המשרד עובר על החוק אך לא פחות חמור מכך הוא כי הילדים שהמר עליהם גורלם יסבלו ומשרד החינוך איננו סבור כי הם ילדיו.

"אני מבקש לומר", כותב ח"כ גפני במכתבו, "כי באם הילדים הללו אינם ילדכם תקחו בחשבון את השלכת הרוחב לענין זה אך בעיקר את האמירה החמורה כי מדינת ישראל מפלה לרעה ילדים הסובלים בחינוך המיוחד ולא נותנים להם מענה".