הסכם היסטורי בין ישראל לדרום קוריאה

רה''מ נתניהו: ''שיתוף הפעולה יטיב עם שתי הכלכלות שלנו. יכפיל את היקף הסחר בינינו, שכבר עכשיו עומד על שני מיליארד וחצי דולר''.

חזקי ברוך , כ' באב תשע"ט

נתניהו עם שרת הסחר של דרום קוריאה יו מיונג-הי
נתניהו עם שרת הסחר של דרום קוריאה יו מיונג-הי
צילום: קובי גדעון / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (רביעי) עם שרת הסחר של הרפובליקה של קוריאה יו מיונג-הי יחד עם שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן, בלשכת רה"מ בירושלים.

״יש לנו הסכמי סחר עם מדינות אחרות בעולם, כמו ארה"ב, מדינות אירופה ועוד, אך זהו הסכם הסחר החופשי הראשון מסוגו שיש לנו עם כלכלה אסיאתית, ועוד איזו כלכלה, כלכלה מובילה בזירה העולמית, כלכלה מתקדמת ותוססת", אמר נתניהו.

''ישראל היא כלכלה מתקדמת ותוססת, שיתוף הפעולה בינינו יטיב עם שתי הכלכלות שלנו. אני בטוח שזה יכפיל את היקף הסחר בינינו, שכבר עכשיו עומד על שני מיליארד וחצי דולר, והוא יוסיף לגדול בהרבה. זה גם יוזיל עלויות עבור הצרכנים הישראלים, כמו למשל הסרת המע"מ על רכבים קוריאנים''.

ראש הממשלה הוסיף: ''חילופי הטכנולוגיות בינינו יעניקו לנו יתרון עצום לעתיד. אני מברך, כמו עם ישראל כולו, על הרחבת שיתוף הפעולה בין שתי מדינותינו".

שרת הסחר יו מיונג-הי אמר בפגישה: "כפי שציינת, זהו הסכם היסטורי ומשמעותי. בין שתי המדינות, קוריאה וישראל, יש הרבה מן המשותף והכלכלות שלנו משלימות אחת את השנייה. על בסיס ההסכם הזה, אני בטוחה שנקדם הלאה את הסחר וההשקעה שלנו, כמו גם את שיתוף הפעולה הטכנולוגי שלנו".