ראובן ריבלין:
עלינו להבטיח שהתמיכה האמריקנית בישראל לא הופכת פוליטית

הנשיא שוחח עם הבכירה הדמוקרטית ננסי פלוסי על רקע התבטאות נשיא ארה"ב ולפיה מי שמצביע למפלגה הדמוקרטית אינו נאמן לישראל.

ניצן קידר , כ' באב תשע"ט

ננסי פלוסי
ננסי פלוסי
צילום: רויטרס

נשיא המדינה ראובן ריבלין שוחח בטלפון עם יו״ר בית הנבחרים וחברת הקונגרס האמריקאית ננסי פלוסי, על רקע התבטאות נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ולפיה מי שמצביע למפלגה הדמוקרטית אינו נאמן לישראל.

בשיחתם דנו השניים ברצף ההתרחשויות האחרון ובחשיבות היחסים האיתנים בין מדינת ישראל וארצות הברית.

״אני רוצה להודות לך על המחויבות הבלתי מסויגת שלך ליחסי ארה"ב ומדינת ישראל ועל היותך חברת אמת״, אמר הנשיא והוסיף: ״אני זוכר את ביקורך המצוין כאן כשעמדת בראש משלחת של חברי קונגרס דמוקרטים לכבוד יום העצמאות ה -70 שלנו״.

הנשיא הדגיש כי ״הקשר בין מדינת ישראל וארצות הברית הוא קשר בין עמים, הנשען על קשרים היסטוריים, ידידות עמוקה ואמיצה וערכים משותפים שאינם נובעים מחיבור מפלגתי כזה או אחר''.

עוד הוסיף הנשיא בשיחתו עם פלוסי כי ״עלינו לשמור על מדינת ישראל מעל המחלוקות הפוליטיות ולעשות כל מאמץ להבטיח כי התמיכה בישראל אינה הופכת לסוגיה פוליטית. הבחירות שמתקיימות במדינתנו, משקפות את רצון אזרחינו. עם דעתם של כמה - אנו מסכימים, את דעותיהם של אחרים אנו מגנים אך את רצונו של כל אחד מהעמים שלנו, אנחנו מכבדים״.

הנשיא הוסיף כי קשרי הידידות ביניהם יקרים לו מאוד וכי ישמח לפגוש את פלוסי בכל עיתוי שתחפוץ על מנת להמשיך ולשוחח באופן ישיר ופורה על כל הסוגיות העומדות בהסכמה, ולעיתים גם ובמחלוקת, מתוך כבוד הדדי והוקרה עמוקה לפועלה למען מדינת ישראל לאורך השנים.