גדעון סער: שקד תהיה בליכוד, מקווה שגם בנט

ח"כ סער לא מתחרט על הביקורת שהשמיע נגד נתניהו בנושא עזה, משוכנע שאפשר להקים ממשלת ימין ותוקף את לפיד: "שמאל בתחפושת של מרכז".

ערוץ 7 , כ"א באב תשע"ט

גדעון סער
גדעון סער
צילום: שריה דיאמנט/TPS

חבר הכנסת גדעון סער (הליכוד) מתייחס לסוגיות הבוערות רגע לפני הבחירות לכנסת ה-22.

בראיון ליהודה שלזינגר שיתפרסם מחר (שישי) בעיתון ''ישראל היום'' נשאל סער מה יעשו בכירי הליכוד במקרה שנתניהו לא יוכל להרכיב את הממשלה, "עיתונאים לא יושבים מול אנשי כחול לבן ואומרים 'אם גנץ לא יצליח, תמליכו את אשכנזי'. למה אין שאלה כזו?!", הוא תהה.

''אני לא מוכן לקחת חלק בניסיון לתקוע טריז בתוך הליכוד ערב בחירות, בשעה שאין לזה שום הצדקה. זה מתבצע בכוונה בתוך הליכוד, כדי לנסות לפגוע באחדות בתוך הליכוד. בתוך הליכוד יש אחדות של יעד ומטרה. המטרה היא שתקום ממשלת ליכוד בראשות נתניהו. האם זה בר השגה? כן", אמר סער.

על איילת שקד אומר סער כי "היא תהיה בעתיד בליכוד. כרגע היא בחניית ביניים", וכי הוא מקווה ש"גם נפתלי בנט יהיה בעתיד בליכוד".

על אהוד ברק אמר סער כי "היה ראש ממשלה גרוע, מתנהל באופן שלא מכבד את עברו ואת התפקידים הרמים שבהם כיהן בעבר", יאיר לפיד הוא "שמאל בתחפושת של מרכז", ובני גנץ "עשה טעות כשהציב עצמו כמועמד לראשות ממשלה ללא ניסיון פוליטי מדיני".

סער לא מתחרט על הביקורת הפומבית שהשמיע נגד ראש הממשלה נתניהו לאחר הפסקת האש ולאחר ירי 500 רקטות לדרום, "אני לא מבקר באופן פרסונלי, אני מכבד את ראש הממשלה, ובכל זאת, כשליח ציבור מוטלת עלי חובה לומר את מה שאני חושב. יש חברי ממשלה וקבינט שאומרים שצריך לחדש סיכולים ותוקפים את מדיניות הממשלה - למה הם כן יכולים, ולגדעון סער, שמביע עמדה ברורה, צלולה, עם היגיון פנימי, בלי ממד אישי, אסור?! אם הייתי נוהג בצורה שונה, לא הייתי ראוי להיות שליח ציבור".

"היתה לי ביקורת ועדיין יש לי ביקורת לגבי התפיסה של המדיניות בעזה. לא שיניתי את דעתי, שביטאתי אותה גם אחרי שתי הפסקות האש האחרונות, אני חושב שהתנאים שבהם הושגו הפסקות האש האלה לא חיזקו אותנו, יש לי דעה שונה בנושא המדיניות כלפי עזה", הוסיף ח"כ סער.