בית אל: הבנות יעברו קורס גישור ויפתרו סכסוכים בתוך כותלי בית הספר

במועצה המקומית בית אל יכשירו את תלמידות היישוב לגשר על סכסוכים ביניהן במהלך השנה. ''המטרה - להטמיע את שפת הגישור והדיאלוג''.

אורלי הררי , כ"א באב תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

תלמידות בבית הספר היסודי לבנות ביישוב בית אל בבנימין ילמדו לגשר, ליישב ולפתור סכסוכים בינן לבין עצמן, כמו למשל ריב בין בנות על קשרי חברויות, ריב על שימוש במתקני בית הספר ועוד.

הבנות מכיתות ה'-ו' יעברו קורס גישור בליווי המרכז לגישור ודיאלוג בקהילה.

יהודה זקס, יוזם הקורס ומנהל המרכז לגישור ודיאלוג בבית אל, סיפר כי השיטה הובאה ממרכז הגישור והדיאלוג העירוני הוותיק של עיריית רחובות שגם ילווה את ההליך: "התלמידות יילמדו ליישב סכסוכים בין שאר התלמידות בבית הספר. צוות המורים ישתתף אף הוא בשיעור חשיפה בגישור ויש למורות תפקיד משמעותי בקידום התכנית ובעידוד הבנות להסתייע במגשרות.

"הגישורים יתקיימו על ידי התלמידות שעברו את הקורס בלווי מקצועי של מורה מרכזת, ומרכז הגישור בית אל", ציין זקס. ''הגישורים ינוהלו על ידי המגשרות שיסייעו לצדדים לקחת אחריות על הקונפליקט ולהגיע להסכמות בעצמן בדרך של הדברות".

בצוות החינוכי בבית הספר מודעים לאתגר החדש, שלא נעשה אף פעם בגילאים אלו ביישוב. מנחם לב, מנהל מחלקת החינוך בבית אל אמר כי "המטרה היא שהקורס ייתן פתרון בצורה של גישור ודיאלוג בין התלמידות, וכך נוכל להטמיע שיטה חדשה שתמנע מתחים מיותרים".

הקורס התאפשר הודות לשיתוף הפעולה עם מנהלת המחלקה לשירותים מיוחדים במועצת בית אל, מנהל מחלקת החינוך ומנהלת בית הספר.