סרבן הגט: פייק ניוז

האיש שהלווית אימו עוכבה טוען כי איש מהרבנות לא פנה אליו. "הרב לאו הוא קרוב של אשתי". לשכת הרב הראשי: "נמשיך להילחם בסרבנות גט".

מרדכי סונז , כ"א באב תשע"ט

סרבן הגט
סרבן הגט
צילום: ללא קרדיט

סרבן הגט שהלווית אימו עוכבה על ידי הרב הראשי לישראל דוד לאו, טוען הבוקר (רביעי) כי לא שינה את דעתו ואיש מהרבנות הראשית לא פנה אליו ביממות האחרונות.

''שלום לעם ישראל. שמי ישראל מאיר קין. אימי נפטרה והובאה לקבורה בישראל. הרב הראשי לאו פרסם שקרים לגביי. לכן אני נאלץ להגיב במהלך השבעה", אמר האיש.

''הרבנות פרסמה שבעקבות עיכוב הקבורה של אימי שיניתי את דעתי והסכמתי לתת גט לאשתי. תדעו לכם שזה פייק ניוז, אף אחד מהרבנות לא פנה אלי, ואף אחד אחר לא הסכים לקחת בשמי וללא ידיעתי", טען.

לדבריו, לא הופקד כסף כעירבון למתן הגט, ''זהו שקר נוסף בנוסף לשחיתות הרגילה של בית הדין הרבני''. סרבן הגט טוען כי ''למקרה הזה היה לרב לאו אינטרס מיוחד מכיוון שהוא קרוב משפחה של אשתי''.

''צריך לדעת שהגט ממתין לאישה כבר יותר מעשר שנים בבית הדין 'שער המשפט' במונסי בארצות הברית, היכן שאנחנו גרים כל חיינו", הוסיף הסרבן.

מלשכת הרב לאו נמסר: "בני המשפחה של הנפטרת פנו לבית הדין הגדול כדי לאפשר את קבורתה של הנפטרת לאחר שנשיא בית הדין הגדול אישר את החלטת בית הדין האמריקאי למנוע קבורה עד מתן התחייבות לגט.

''לאחר שבני המשפחה חתמו על מסמך מסודר בפני בית הדין הגדול, ובו כתוב שיקחו על עצמם את האחריות לדאוג לקיים את הוראות בית הדין - שהמעגן יתן את הגט, ולאחר שאישרו את סכום הערבות על סך 20,000 דולר, בית הדין אישר את הקבורה. צר לנו שהבעל המעגן ממשיך בהתנהלותו הקלוקלת ותוקף כעת את בית הדין''.