לאה גולדין: כולם פועלים לשחרור הדר, חוץ מנתניהו

הוריו של הדר גולדין הי"ד נועדו בניו יורק עם מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש. "ממשלת ישראל לא מציבה שום תנאי לחמאס בעניין השבת הבנים".

ערוץ 7 , כ"א באב תשע"ט

לאה גולדין
לאה גולדין
Photo by Hadas Parush/Flash90

לאה ושמחה גולדין, הוריו של קצין צה"ל הדר גולדין הי"ד שגופתו מוחזקת בשבי חמאס בעזה, נועדו הערב (חמישי) עם מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש בניו יורק.

במהלך הפגישה דרשו לאה ושמחה כי המזכ"ל יקח על עצמו ליישם את החלטת האו״ם 2474 הקובעת כי יש להשיב שבויים ונעדרים כצעד ראשון לכל הסכם המסדיר הפסקת לחימה.

עוד דרשו הוריו של הדר גולדין כי שליח האו״ם לאזור המזרח התיכון, ניקולאי מלאדנוב, יהיה אחראי להביא לפתרון סוגיית חיילי צה״ל והאזרחים הישראליים המוחזקים בידי חמאס בניגוד לדין ההומניטרי הבינלאומי.

לאה גולדין אמרה לאחר הפגישה, "הגענו למצב אבסודרי שהאו״ם והקהילה הבינלאומית רוצים להשיב את החיילים והאזרחים יותר מראש הממשלה נתניהו. התחושה שלנו היא שכל העולם פועל לשחרר את הדר, אורון, אברה והישאם. כולם, חוץ מממשלת ישראל".

"כל העולם מתגייס למשימה. האו״ם וממשלות הפעילות באזור המזרח התיכון מציעות לנו דרכים להשיב את הבנים ומנגד, גורמים בינלאומיים שנפגשנו איתם ביומיים האחרונים אישרו לנו שממשלת ישראל אינה מציבה שום תנאי לחמאס בעניין השבת הבנים", הוסיפה גולדין.