הרב שנפצע סיכל פיגוע טרור בתחילת השנה

הרב איתן שנרב שבתו רינה נרצחה הבוקר ובנו נפצע קשה בפיגוע ליד דולב, מנע פיגוע בעת שיצא לבדוק את העירוב בשירות מילואים.

ערוץ 7 , כ"ב באב תשע"ט

הענקת התעודה לרב שנרב
הענקת התעודה לרב שנרב
צילום: אמיר דובדבני

הרב איתן שנרב שבתו רינה נרצחה הבוקר (שישי), בנו נפצע קשה והוא עצמו נפצע בינוני בפיגוע ליד דולב בבנימין, מנע פיגוע טרור בחודש פברואר האחרון.

שנרב הוא רב גדוד 8101 מחטיבת המילואים אלכסנדרוני. בעת שירות המילואים יצא יחד עם עוזרו לבדוק את חוטי העירוב מסביב למוצב.

תוך כדי הסיור זיהה הרב שני מחבלים חמושים מסתתרים במדרון מתחת למוצב והזעיק את הלוחמים שלכדו אותם. הרב קיבל תעודה הוקרה ממפקד האוגדה על פעילותו המהירה והנחושה.

בראיון לערוץ 7 סיפר אז הרב שנרב: "קראו לי לבדוק את חוטי העירוב, יצאנו לסיור מסביב למוצב, לצורך כך אנחנו עוברים גם במדרונות מתחת לעמדות כדי לבדוק האם החוטים עומדים כמו שצריך.

''הקפנו את כל המוצב ופתאום אני רואה שני פלסטינים מתצפתים על המוצב. הם הסתתרו מאחורי סלע, אחד יוצא, השני מסתתר וככה הם מתצפתים מכל הכיוונים. הלכתי לקרוא לכיתת הכוננות ובתוך כמה דקות בפעולה יפה ושקטה הם אגפו אותם משמאל והפתיעו אותם במערב. המחבלים פשוט לא הספיקו להתנגד וברגע שהם הרימו ידיים נפלו הנשקים והסכינים".

הרב שנרב ציין כי גם רבני הגדוד מקפידים להיות לוחמים, "זו המשנה שהנחיל בזמנו הרב רונצקי ז"ל שגם הרבנים הם חלק מהלוחמים עם כל הציוד והנשק. אנחנו נמצאים בגדוד כבר עשרים שנה ולצד תפקידנו כרבנים אנחנו פועלים בלחימה".

"השבת שמרה עלינו. כששומרים על השבת, על העירוב ועל הכשרות ה' שומר על חייליו. כמובן אחרי שהסתיים האירוע בדקנו את העירוב וברוך ה' הכל בסדר גמור וכאן אני גם רוצה להודות לרב החטיבה הרב אורן ריבלין.

"השבתות המופלאות של הגדוד במוצב ובמיוחד כאן בחטיבת גולני כולל הסעודות והתפילות הם התמונה של עם ישראל בתפארתו, כולם ביחד לוחמים דתיים ושאינם דתיים, וכמובן תודות לנשים והילדים שנשארים לבד בשבת ולהם מגיע הצל"ש הכי גדול", הוסיף הרב שנרב בראיון עימו מחודש פברואר.