האבא יצר חוסם עורקים לבנו באמצעות הציצית

דוד המשפחה סיפר כי אב המשפחה ניסה להציל את בתו רינה, אבל זה היה מאוחר מידי. "רינה בחורה תמימה מלאת ביראת שמים ויראת השם".

ערוץ 7 , כ"ב באב תשע"ט

דוד הנרצחת
דוד הנרצחת
צילום: חדשות 13

דוד המשפחה שמוליק שנהב סיפר אחר הצהריים (שישי) כי אבי המשפחה איתן ניסה להציל את בתו רינה, אבל זה היה מאוחר מידי.

תחילה קרא מחוץ לבית החולים הדסה עין כרם לעם ישראל להתפלל לשלום אביה ואחיה. "רינה שנרב, השם יקום דמה, נרצחה היום על קידוש השם", אמר.

הוא סיפר כי רינה הייתה "בחורה תמימה, בחורה יראת שמיים ויראת השם. בחורה שכל כולה עם ישראל, כל כולה אהבת ישראל, כל כולה תורת ישראל, את כולה היא תרמה, אם בתנועות הנוער או פעולות התנדבות. כל כך מתוקה, כל החיים לפניה".

"דביר חיים, צריך להתפלל בעבורו, דביר חיים בן שירה אסתר, בחור בישיבת הסדר שהיה לפני צבא. הוא אמר כל הדרך לאבא, גם כשהיה פצוע, 'אבא אנחנו חזקים ויוצאים מזה ומחזקים את עם ישראל".

הדוד סיפר כי האב, איתן בהיותו גם חובש, ניסה להנשים ולעזור לרינה - אבל היה מאוחר מדי. הוא פנה וניסה לעזור לדביר". לדבריו, הוא הוריד את הציצית שלו כדי לעשות באמצעותה חוסם עורקים לבנו, במטרה לעצור דימום בעקבות הרסיסים בידו.

"המפגעים תכננו את הדבר. הם ראו אנשים תמימים, טהורים וזכים מגיעים לטבול במעיין, מעניין שנמצא בארץ ישראל באחיזתנו. המטען פגע בהם כל כך קשה".

רינה שנרב מלוד, שאך לפני שבוע חגגה את יום הולדתה ה-17, נרצחה היום (ו') במעיין דני ליד היישוב דולב, שם טיילה עם אביה ואחיה.

האח דביר חיים בן ה-19 נפצע בינוני-קשה והאב איתן נפצע קל. השניים חולצו על-ידי לוחמי 669 והוטסו במסוק לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים - משם נמסר כי הבן מורדם ומונשם.

מצבו של האב יציב והוא בהכרה. בתוך, כך מתחזקת ההערכה שהמטען המאולתר שממנו נפגעו בני המשפחה הוטמן מראש במסלול שבו עשו את דרכם למעיין.

רינה שנרב תובא למנוחות בשעה 15:30 בבית העלמין החדש בלוד. למשפחת שנרב 11 ילדים. רינה היא הבת הרביעית ואחיה דביר שנפצע קשה הוא הילד השלישי.