רשידה טליב: טראמפ מפחד מאיתנו

חברת הקונגרס המוסלמית שביקורה בישראל בוטל תקפה את הנשיא טראמפ: "הוא חושש מאיתנו. יש לנו נשיא שמאמין בעליונות הגזע הלבן".

ניסן צור , כ"ג באב תשע"ט

רשידה טליב (משמאל)
רשידה טליב (משמאל)
צילום: רויטרס

בראיון מעמיק ראשון מאז הסערה סביב ביטול ביקורה בישראל והמתקפה מצד הנשיא טראמפ, חברת הקונגרס האמריקאית ממוצא מוסלמי רשידה טליב תקפה בחריפות את הנשיא טראמפ.

בראיון שהעניקה לרשת CNN טענה טליב כי הנשיא טראמפ הוא גזען, וכי הוא חושש ממנה ומחברותיה מאחר והן אינן חוששות לטעון כי "בבית הלבן יש נשיא המאמין בעליונות הגזע הלבן", כלשונה.

"ברור לי מאוד, במיוחד בשבועות האחרונים, שהוא חושש מאיתנו מאוד. הוא חושש מנשים בעלות צבע עור שונה. הוא חושש כי אנו לא מפחדות ממנו, אנו לא מפחדות לדבר ולומר שיש לנו נשיא בבית הלבן שמאמין בעליונות הגזע הלבן. נשיא שיש לו סדר יום של שנאה.

הוא חושש מכיוון שיש לנו אג'נדה אמיתית לעם האמריקאי. מה שהוא עושה בכך שהוא בוחר את ארבעת חברות הקונגרס כמטרה שלו, היא לנסות ולהסיח את דעת הקהל מהכישלון שלו כנשיא. יותר אנשים חיים כיום בעוני מתמיד, והוא מנסה להסתיר את הכישלון שלו כנשיא. אנו יכולים להביס סוג כזה של שנאה והתקפות על המשפחות שלנו, לא רק גזענות אלא דיכוי מערכתי", אמרה טליב בראיון.

ביום שלישי האחרון צייץ הנשיא טראמפ כי "טליב ושלוש חברותיה הן הפנים החדשות של המפלגה הדמוקרטית. תתמודדו עם זה!".

טליב הציגה בראיון שורת הצעות חוק שהעלתה, שנועדו לדבריה לסייע לכל שכבות הציבור האמריקאי, וזוכות לטענתה לתמיכה גם בקרב רבים מחברי המפלגה הרפובליקנית של טראמפ.

בין היתר, לטענתה, העלתה חוקים שנועדו להילחם בעוני, באפלייה נגד האוכלוסייה השחורה, ולפעול להפחתת מיסים וביטוחים שונים.

טליב גם אמרה בראיון כי "תמיד שמרתי על קשר חזק עם מחוקקים ומנהיגים יהודיים" והכחישה כי היא פועלת נגד ישראל ממניעים אנטישמיים.