דרישה מרה"מ: ישוב חדש ביו"ש כתשובה לרצח

ראש עיריית לוד וראש מועצה אזורית שומרון בקריאה משותפת לראש הממשלה בעקבות הפיגוע: הקם ישוב חדש ביו"ש כתשובה לרצח"

ערוץ 7 , כ"ג באב תשע"ט

דגן ורביבו
דגן ורביבו
צילום: ללא קרדיט

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, וראש עיריית לוד יאיר רביבו, יצאו מיד לאחר הלוויתה של רינה שנרב הי"ד בקריאה משותפת לראש הממשלה, להקים ישוב חדש ביו"ש כתשובה לרצח.

"אנחנו יוצאים בקריאה משותפת משני עברי הקו הירוק להקים ישוב חדש ביו"ש כתשובה לרצח. אנחנו נקים שכונה חדשה. נקרא לה מצפה רינה, על שמה של רינה היקרה שלא זכתה להקים משפחה, אבל בשכונה הזו יהיו משפחות עוד יישמעו נערים ונערות ילדים וילדות משחקים ברחובות העיר לוד", אמר רביבו.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הוסיף "אנחנו יוצאים מפה בקריאה משותפת לראש הממשלה, ברגע הקשה מכל הזה, כל הארץ היא חזית, יהודה ושומרון הגליל הנגב אותה חולשה שמקרינה שמשתלם לרצוח יהודים, היא זו שמזמינה את הפיגוע הבא.

כולם מחזקים את חיילי צהל שרודפים אחרי המחבלים אבל זה לא הפתרון. לתפוס את המחבל ולהביא אותו לכלא כדי שיעשה תואר ראשון שני ודוקטורט על חשבון המדינה ויקבל משכורת עתק מהרשות הפלסטינית. זו לא הרתעה. אנחנו מצפים מראש הממשלה שהוא גם שר הביטחון שיודיעו היום על הקמת ישוב חדש ביו"ש. בכל מקום שבו יש פיגוע צריך להקים ישוב.

בכל מקום שיש פיגוע צריך להקים שכונות חדשות. זו ההרתעה הכי גדולה שיכולה להיות. מה שירתיע את האויב הוא ההבנה שעם ישראל מתחזק בארצו. גם כאן בלוד. ראש עיריית לוד יכול להחליט שהוא מקים שכונה בלוד ומקים. אני כדי להקים שכונה בשומרון צריך אישור של ראש הממשלה ושר הבטחון. אנחנו מאוחדים בקריאה משני עברי הקו הירוק לראש הממשלה להקים ישוב חדש היום. כך נהגה מדינת ישראל בשלטון מפא"י. כך הקימו קיבוצים וישובים וזה הראה למנוולים האלו שאנחנו לא נשברים, וזה מה שראש הממשלה צריך לעשות היום".