הסטודנטים שנחטפים לעבודה עוד לפני סיום הלימודים

זאת לא הפעם הראשונה שבוגרי מכללת אורט ירושלים נחטפים לשוק עבודה עוד לפני שהם מספיקים לסיים את הלימודים.

ערוץ 7 , כ"ה באב תשע"ט

משרד. אילוסטרציה
משרד. אילוסטרציה
צילום: iStock

ניסים בטיטו כבר התרגל לטלפונים כדוגמת הטלפון ביום ברביעי האחרון. על הקו היה אדם שביקש שיסדר לו את אחד הבוגרים שלו לעבודה אצלם.

זה קורה מדי כמה שבועות ובטיטו, ראש החוג להנדסאי תעשייה וניהול במכללת אורט ירושלים, צולל לספר הטלפונים שלו ומתחיל לשדך.

"ישבתי עם בעל עסק שאמר לי שהוא חייב לקלוט עובד עד יום ראשון, לשמחתי הצלחתי לשדך לו את אחד הבוגרים הטריים שלנו שסיים רק עכשיו ועוד לא הספיק אפילו להגיש את עבודת הגמר. אני גאה בסטודנטים הללו שנחטפים לשוק העבודה כמו לחמניות חמות", סיפר בטיטו.

ישנה כמובן סיבה לביקוש הרב לבוגרי 'הנדסאי תעשייה וניהול' של מכללת אורט ירושלים. המכללה, אשר מחלקת בימים האלו 50 מלגות, עומדת בחזית החדשנות תוך התכתבות תמידית עם הצרכים והחידושים בשוק העבודה והמערכות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר כדוגמת מערכת ׳פריורטי׳ ועוד.

ניסים בטיטו, ראש החוג להנדסאי תעשיה וניהול
צילום: מכללת אורט ירושלים

לצד זאת, במכללה לא מסתפקים רק בלימודי תיאוריה ומחייבים את הסטודנטים בעבודה מעשית, כאשר הם משתלבים כבר במהלך הלימודים במגוון עסקים ברחבי הארץ במטרה לסייע בהטמעת המערכות הנדרשות וזאת כחלק מעבודת הגמר. בכך הם גם צוברים ניסיון וגם היכרות עם שוק העבודה, דבר שמסייע לקליטתם המהירה.

כאלו למשל הן נופר כליף ודנית גואטה, אשר מסיימות בימים הללו את עבודת הגמר שלהם תוך הטמעת מערכות ERP לתכנון שרשרת האספקה והייצור בחברת ג׳ויה מעבדות לקוסמטיקה.

סמנכ״ל החברה, ברק עדני, סיפר כי כליף וגואטה שולבו בחברה במסגרת עבודת הגמר שלהם. "אנו נמצאים בעיצומו של הטמעת מערכת ERP, בחברה והן שולבו בחלק מהתהליכים של הטמעת המערכת אשר כוללת בין היתר את הנהלת החשבונות, הייצור, המחסנים ועוד", אמר.

עדני הוסיף וגילה כי ההשתלבות של הסטודנטיות הייתה כל כך טובה עד כי הבמהלך עבודה החליט לשלבן במשרה חלקית לעבודת שיפור ועדכון המערכת על פי הדרישות השוטפות.

יש לציין כי לסטודנטים במכללת אורט ירושלים ניתנת האפשרות לשלב לימודים לתואר BA בניהול לוגיסטיקה או ניהול מערכות טכנולוגיות באוניברסיטת בר אילן.

ע״פ גורמים בשוק העבודה מדובר במקצוע מבוקש המאפשר השתלבות במגוון תפקידים בהם מטמיע מערכות ERP ועבודה בסביבה מערכות טכנולוגיות לרבות, בתחום שרשראות אספקה, רכש ולוגיסטיקה, מחסנים. הבוגר מתמקצע בניתוח תהליכים בתעשייה והתאמתן למערכות טכנולוגיות לרבות ERP. שכר התחלתי של בוגר הנדסאי תעשיה וניהול הינו כ-10,000 ש״ח לחודש.

מנהלת מכללת אורט ירושלים, הדס ישראלי, אמרה: ״אורט ירושלים גאה באחוזי ההשמה הגבוהים של בוגריה בשוק העבודה. האמון הרב של החברות המובילות במשק בבוגרי המכללה מעיד על המצוינות והחדשנות עליה אנו נמשיך לשמור ברמה הגבוהה ביותר".

לפרטים נוספים לחצו כאן

הכתבה בשיתוף 'אורט ירושלים'