סמוטריץ' משיב להורוביץ: הרב אליהו - "גדול וגיבור"

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' תוקף את יו"ר המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ, אשר כינה את הרב שמואל אליהו "גזען שיש לו תפקיד".

ערוץ 7 , כ"ד באב תשע"ט

הרב שמואל אליהו
הרב שמואל אליהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר המחנה הדמוקרטי, ניצן הורביץ, תקף הבוקר (ראשון) בדף הפייסבוק שלו את רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, וטען כי "כדי לחלץ את עצמו מהכלא, נתניהו נותן לאיש הזה פתחון פה, וקירבה לצלחת".

"הרב שמואל אליהו הוא הרב של העיר צפת. זה האיש שיצא נגד מכירת בתים לערבים, שמסית נגד להט"בים, נגד חיילות שמתגייסות לשירות קרבי, נגד שופטים בישראל", פתח הורוביץ.

בהמשך ציין הורוביץ, "אבל שמואל אליהו הוא לא סתם גזען. הוא גזען שיש לו תפקיד. הוא מעורב עמוק עמוק בכל העסקנות הפוליטית של מפלגות הימין. את הברכה שלו איילת שקד הייתה צריכה לקבל כדי להתמנות ליו"ר איחוד הימין הקיצוני. וכדי לחלץ את עצמו מהכלא, נתניהו נותן לאיש הזה פתחון פה, וקירבה לצלחת".

לדבריו, "אם החילוניים בישראל לא יתעוררו עכשיו, האיש הזה ואנשים כמוהו יחנכו את הילדים שלנו. התשובה היחידה היא 'המחנה הדמוקרטי'. כי אנחנו לא רק נעמוד מול נתניהו, אלא גם ניאבק ברבנים שמשליטים הדתה והומופוביה, נרחיק אותם מבתי הספר, ונעניק לילדי ישראל חינוך כמו שמגיע להם - חינוך חופשי, דמוקרטי, אמיתי. כי אין לנו דמוקרטיה אחרת".

בתגובה לדברי הבלע כתב שר התחבורה סמוטריץ', "ניצן הורביץ, של נעליך מעל רגליך לפני שאתה מעיז לומר מילה על הרב שמואל אליהו. הרב שמואל הוא 'גדול וגיבור' גדול בתורה וגיבור בעבודתו המופלאה בתחומים רבים. ואיך אומרים בקמפיין שלכם? להיות גדול הלוחמים נגד אלימות מינית בלי פחד, זה הרב שמואל, זה אומץ!".

"‏וכן, גם להילחם על שלמות הארץ והעם היהודי זה אומץ. גם לומר את האמת כשהיא לא הכי פופולרית זה אומץ. וגם להקים איגוד רבנים שעוסק בקירוב לבבות בין כל חלקי העם, דתיים וחילוניים, זה אומץ. אתה אמיץ בפייסבוק. הוא אמיץ בחיים. לכן אתה וחבריך תמשיכו לרטון, והוא ואנחנו נמשיך לעשות. באומץ", הוסיף סמוטריץ'.

"‏והאמת, אם היית מכיר אותו והיה לך אומץ להודות על האמת היית אומר אותו דבר וחוזר בך. אבל אתה חי מסטיגמות ואין לך אומץ אפילו לפגוש אותו אחד על אחד ולהקשיב. ההפסד כולו שלך", חתם שר התחבורה.