מחזיקים ברחפן וצועדים: תיעוד המחבלים בסוריה

צה"ל פרסם תיעוד של המחבלים שחוסלו בסוריה ועמדו להוציא לפועל פיגוע רחפנים נגד ישראל, בהכוונת איראן.

עדו בן פורת , כ"ד באב תשע"ט

המחבלים אוחזים ברחפן
המחבלים אוחזים ברחפן
צילום: דובר צה"ל

צה"ל פרסם הערב (ראשון) תיעוד של המחבלים שחוסלו בסוריה אמש, ועמדו להוציא לפועל פיגוע רחפנים נגד ישראל, בהכוונת איראן.

הפיגוע תוכנן על-ידי חוליה של כוח קודס האיראני. מטוסי קרב של צה''ל תקפו מספר יעדי טרור וחיסלו את המחבלים.

בסרטון שהופץ הערב נראים חברי החוליה אוחזים ברחפן ומתקדמים מנקודת השיגור המתוכננת שלו הנמצאת באזור הכפר ערנה.

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו קיים היום סיור ביטחוני בצפון והערכת מצב עם הרמטכ"ל אביב כוכבי, מפקד פיקוד צפון האלוף אמיר ברעם ובכירים נוספים.

״הבא להורגך - השכם להורגו", אמר נתניהו וסיפר על תקיפת המחבלים שתכננו פיגוע רחפנים נגד ישראל בהכוונה איראנית. ''במאמץ מורכב של מערכת הביטחון אנחנו חשפנו שכוח קודס של איראן שלח יחידה מיוחדת של פעילים שיעים לסוריה, כדי להרוג ישראלים בגולן באמצעות רחפני נפץ.

''אני מבקש להדגיש - זו יוזמה של איראן, זה פיקוד של איראן, וזה בשליחות של איראן", הוסיף ראש הממשלה.

''בהחלטה נועזת ובפעילות מבצעית ומודיעינית מושלמת של צה"ל אנחנו הקדמנו אותם וסיכלנו את הפיגוע הזה, מנענו פיגועים קשים. אנחנו נחשוף הלאה כל ניסיון של איראן לתקוף אותנו וכל ניסיון שלה להסתתר מאחורי תירוצים כאלה ואחרים''.

נתניהו הבהיר: ''אנחנו לא נסבול התקפות על ישראל ממדינה כלשהי במרחב. כל מדינה שתאפשר את השימוש בשטחה להתקפות נגד ישראל תישא בתוצאות, ואני מדגיש - המדינה תשא בתוצאות״.

מוקדם יותר התייחס הרמטכ"ל אביב כוכבי למתקפת חיל האוויר אמש בסוריה, במסגרתה סוכלה מתקפת הרחפנים שתכננו האיראנים לבצע בישראל.

"הפיגוע שסיכלנו היה אמור לכלול התקפה של כמה רחפני נפץ נגד מספר מטרות בארץ", סיפר כוכבי.

הרמטכ"ל הדגיש עוד, "מי שהוביל את הפיגוע ופיקד עליו באופן אישי זה מפקד כוח קודס, קאסם סולימאני. אנחנו צריכים להיערך לכל אפשרות".

ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן, התייחס גם הוא מוקדם יותר למתקפה ואמר "הלילה סיכל צה״ל הודות לפעולה מודיעינית מאומצת פיגוע איראני ונמנעה פגיעה בשטח ישראל".

"שלוחיה של איראן בסוריה ניסו בימים האחרונים לשגר רחפני נפץ לשטח ישראל. מעקב מודיעיני חשף את היערכות החוליה במבנה איראני, בהובלת סולימאני, ואפשר את סיכול נסיון הפיגוע", סיפר ראש אמ"ן.

לדבריו, "כוח קדס ממשיך במאמצים לדרדר את היציבות באזור. אנחנו ממשיכים במאמץ לעצור את ניסיונות כוח קדס לפגוע בישראל ובאזרחיה."

יעדי הטרור שהותקפו