איילת שקד:
ההתבוללות - סכנה קיומית לעם היהודי

איילת שקד ויעקב חגואל הגיעו לברך את שליחי 'לביא עולמי' ודיברו על החשיבות הרבה של המאבק בהתבוללות ובאנטישמיות.

יהונתן גוטליב , כ"ד באב תשע"ט

איילת שקד
איילת שקד
צילום: יהונתן גוטליב

יו"ר 'ימינה' איילת שקד וסגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל, הגיעו הערב (ראשון) לבית ההסתדרות הציונית העולמית על מנת לברך את השליחים של ארגון 'לביא עולמי' לקראת יציאתם לשנת שליחות ברחבי העולם.

בחודש הקרוב יטוסו שליחי 'לביא עולמי' לשנה או שנתיים במדינות העולם ויעבדו עם אוכלוסיית הסטודנטים במטרה להילחם בהתבוללות ובאנטישמיות.

"המאבק בהתבוללות זה אחד משלושת המטרות הכי חשובות אולי של ההנהגה בדור שלנו", אמרה שקד, "אנחנו נמצאים במשבר אמיתי".

"שבעים אחוז מיהדות ארצות הברית מתבוללת, זו סכנה קיומית לעם היהודי ולכן מאוד מאוד חשוב שגם ממשלת ישראל תגלה אחריות ותשקיע בפרויקטים למניעת התבוללות בתפוצות", הוסיפה.

"בנט כשר התפוצות התחיל לעשות את זה וזה שינוי מחשבה, כי פעם תמיד חשבנו מה בגולה יכולים לעשות בשביל ישראל, בדרך כלל ראו בגולה מקור לשני דברים - עליה וכסף, אנחנו בעצם שינינו את המשוואה, אמרנו שישראל מדינה חזקה, עכשיו ישראל צריכה לקחת אחריות גם על העם היהודי בגולה", אמרה שקד.

למרות הארגונים האנטישמיים הרבים, שקד לא מיואשת. "ה-BDS נוכל אינספור כשלונות. אני כשרת משפטים יודעת את זה כי בכל המאבקים המשפטיים של ארגונים נגד ה-BDS, ה-BDS תמיד הפסידו. זה נכון שיש להם סוג של נוכחות בקמפוסים בארצות הברית אבל אם מסתכלים בספקטרום רחב הם נוחלים הרבה כישלונות וזה עוד אתגר שצריך להתמודד איתו", כך שקד.

בראש השולחן מימין: אילן רוט, יעקב חגואל, איילת שקד, נחי אייל.
צילום: יהונתן גוטליב

חגואל הסביר את חשיבותם של השליחים: ''הם חוד החנית במאבק באנטישמיות, אנחנו כאן כדי לעזור להם להתמודד. בעיקר שליחים כמו שליחי 'לביא' שנמצאים בקמפוסים שלצערנו זו הזירה האמיתית היום של המאבק באנטישמיות".

הוא הוסיף, "אנחנו רואים ב-BDS כתחפושת של אנטישמיות. צריך להבין שיש לנו קרב לא פשוט, אבל הוא בהחלט לא קרב אבוד. אנחנו צריכים להרים את הראש בגאווה יהודית ולעבור את הרעה החולה הזאת כמה שיותר מהר".

יו"ר ארגון לביא עולמי, נחי אייל, הסביר במה מתמקד הארגון. "את לביא עולמי הקמנו לפני למעלה משבע שנים מתוך מגמה להתמודד עם תופעה שמתרחשת בחו"ל".

הוא פירט, "החבר'ה הצעירים שגדלים שמה נמצאים בתוך מסגרות עד גילאי תיכון, מרגע שם מסיימים את גיל התיכון הם יוצאים לאוניברסיטאות ואז הם מתנתקים מתוך המעגל החברתי שהיה להם והם הולכים להתמודד עם עצמם מול כל העולם. בדיוק בשלב הזה הם צריכים את החיבוק, את החיזוק ואת החיבור העוצמתי לעם היהודי".

"שליחי לביא ברחבי העולם זה בדיוק מה שהם עושים. הם פועלים מול אותה אוכלוסיית סטודנטים מתוך מגמה לקרב אותם ולתת להם תחושה של בית", כך אייל.