גפני: להביא זמרות מכל העולם זה בסדר?

בסרטון שפרסם תוהה ח"כ משה גפני מדוע להביא זמרים וזמרות מכל העולם תוך כדי חילול שבת זה בסדר אך לקיים מופע לגברים בחיפה זה אסור

מיכל לוי , כ"ה באב תשע"ט

חבר הכנסת משה גפני
חבר הכנסת משה גפני
צילום: הלל מאיר/TPS

פסיקת ההפרדה - התשובה החרדית: בסרטון שפרסם הבוקר (שני) תוהה ח"כ משה גפני (דגל התורה) מדוע לקיים אירווויזיון תוך כדי הפרת חוק שעות העבודה והמנוחה זה לגיטימי אולם קיום אירוע על פי הקודים החברתיים של החרדים - אינו עולה בקנה אחד עם הצדק הישראלי.

להביא זמרים וזמרות מכל העולם תוך כדי חילול שבת זה בסדר אבל שישבו כמה גברים באולם סגור וישמעו ערב שירה - זו לא תרבות. התרבות שלהם - היא תרבות. התרבות שלנו - היא לא תרבות", טען גפני בסרטון.

לדבריו יהדות התורה צפויה לפעול כדי לקדם הצעת חוק שתימנע פסיקות מסוג זה. "אנחנו לא מתכוונים לעבור לסדר היום על הדבר הזה. לפי דעתי יש חוק בעניין אבל החוק כנראה לא ברור לכמה שופטים במדינת ישראל ולפי דעתי הוא גם פחות ברור ליועץ המשפטי לממשלה. הוא צריך להיות יותר ברור.

"אנחנו נתקן את החוק הזה. המציאות הזו שאנחנו יכולים לחיות בארץ הזו ואנחנו יכולים לצרוך תרבות כמו כל אוכלוסיה אחרת היא דבר פשוט ומובן מאליו ולא ניתן לטירוף הזה להשתולל. נתקן את החוק באופן שיהיה ברור", אמר.