ראש מועצת שומרון לניצן הורוביץ: תתבייש

יוסי דגן תקף את יו״ר המחנה הדמוקרטי שהשתלח ברב שמואל אליהו. ״לא מפתיע שבחרת לקושש לייקים בהפצת שנאה נגד האחים שלך״.

חזקי ברוך , כ"ה באב תשע"ט

הרב שמואל אליהו
הרב שמואל אליהו
צילום: איגוד רבני הקהילות

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הגיב בדף הפייסבוק שלו ליו"ר המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ שתקף את הרב שמואל אליהו וכינה אותו ״גזען״.

דגן כתב "אתה שפרסמת שבחים לאבו מאזן מכחיש השואה, המרצח ממעלות. שקראת לשיח עם שלטון המרצחים בעזה. אתה שמטיף לסובלנות והכלה מול הגרועים שבאוייבי ישראל. כמה לא מפתיע שבחרת לקושש לייקים דווקא בהפצת שנאה נגד האחים שלך".

בהתייחס לרב אליהו כתב דגן: "בשונה ממך, הרב אליהו הוא מופת של אהבת ישראל. בלי שום תנאים. 24 שעות ביממה,7 ימים בשבוע, מעביר הרב שיעורים, עורך חופות, עונה לשאלות, מקרב, מחבק, מאיר, בלי לייקים, בלי שאלות, בלי פוליטיקה. אני מצדיע לו. עם ישראל מצדיע לו. אהבת ישראל טהורה. תתבייש ניצן!".

את הדברים כתב דגן לאחר שניצן הורוביץ פרסם פוסט משתלח ברב אליהו: ״זה האיש שיצא נגד מכירת בתים לערבים, שמסית נגד להט"בים, נגד חיילות שמתגייסות לשירות קרבי, נגד שופטים בישראל.

״אבל שמואל אליהו הוא לא סתם גזען. הוא גזען שיש לו תפקיד. הוא מעורב עמוק עמוק בכל העסקנות הפוליטית של מפלגות הימין. את הברכה שלו איילת שקד הייתה צריכה לקבל כדי להתמנות ליו"ר איחוד הימין הקיצוני״, כך הורוביץ.