הרב פרץ: לא נאפשר לחיזבאללה להתעצם

שר החינוך הרב רפי פרץ למנהלים במחוז צפון: "הייתי צריך להיות בקבינט אבל כשעל כף המאזניים נמצא החינוך, החלטתי לבוא לכאן".

עדו בן פורת , כ"ה באב תשע"ט

הרב פרץ
הרב פרץ
צילום: חורחה נובומינסקי

שר החינוך, הרב רפי פרץ, נשא בצהריים נאום בפני מאות מנהלי בתי ספר במחוז הצפון של משרד החינוך, בכנס לקראת פתיחת שנת הלימודים.

"מי שחולם אמיתי הוא גם לוחם. אנחנו לוחמים וחולמים על החינוך בישראל, אנחנו לא נשארים באוויר, אנחנו יודעים להפוך את זה לדרך חיים", אמר פרץ למנהלים.

הרב פרץ הוסיף, "אני בא מלילה של צבע אדום בעוטף עזה, שם אני גר. בדרך עברתי דרך הנכדה שלי שלצערי לא אוכל להיות איתה ביום הראשון, אז היום הלכתי לכיתה א' מדהימה בכפר הרא"ה שם היא תלמד. ראיתי מקום מקסים."

על המצב הבטחוני אמר הרב פרץ, "הייתי צריך לא להיות כאן, הייתי צריך להיות בקבינט המדיני-בטחוני, שדן בסוגיות הביטחוניות שנמצאות היום על סדר יומה של מדינת ישראל. סוגיות לא פשוטות, גם בעוטף, גם ביהודה ושומרון, גם בלבנון ובסוריה. אני אומר לכם כאן, מדינת ישראל לא תאפשר לאף מדינה לפגוע בריבונותה, בין אם זו איראן או שלוחותיה. לא ניתן לחיזבאללה להתעצם".

"בעצה אחת עם ראש הממשלה, אמרתי לו שאני הולך להיפגש עם 700 מנהלים במחוז צפון, אמרתי קצת פחות מדי, יש פה 800 ואפילו 900. אני חושב שעל סוגיית המאזניים בטחונה של ישראל, בעצה אחת איתו – אני כאן איתכם. אתם החוסן הלאומי של ישראל. הערכים שלנו, הרעות, המסירות וההתנדבות שאתם מחנכים אליה - היא שתנצח", חתם שר החינוך.