מירי רגב בבנימין:
"מעיין החיים הפך לזירת דמים''

שרת התרבות מירי רגב הגיעה לזירת שבה נרצחה רינה שנרב הי"ד, ''בכל שבוע אנחנו מסכלים פה פיגועים, אתם פשוט לא שומעים על זה''.

חזקי ברוך , כ"ה באב תשע"ט

רגב בזירת הפיגוע ליד דולב
רגב בזירת הפיגוע ליד דולב
צילום: חזקי ברוך

שרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד) הגיעה אחר הצהריים (שני) סמוך למעיין דני בבנימין, שם נרצחה רינה שנרב הי"ד.

"אנחנו עומדים 300 מטר מהמעיין כדי לעמוד מקרוב ולראות היכן היה הפיגוע הקשה ביום שישי האחרון. באותו מקום, מרחק של 300 מטר, נרצח דני גונן ועל שמו גם קרוי המעיין הזה", אמרה רגב.

לדבריה, המעיין ''מסמל את החיים ואת הטוב של הארץ הזו, אנשים באים ומטיילים ומוקירים את הטוב שיש בארץ הזו, והפך להיות מקום של דמים. באנו לכאן כדי לחזק את התושבים ולהגיד שאנחנו בכל מקום ואנחנו לא נרתעים''.

רגב בירכה על הודעת ראש הממשלה נתניהו, ולפיה תאושר בניית 300 יחידות דיור ביישוב דולב בתגובה לפיגוע הרצחני. "זו התשובה שלנו לטרור. אתם תתעסקו במוות, ואנחנו נתעסק בחיים ובבנייה בפעילות תרבות וספורט וחינוך ורווחה. בונים ביהודה ושומרון ללא קשר לפיגועים, תודה לאל, אנחנו בונים גם מרחבים ציבוריים וגם יחידות דיור".

צילום: חזקי ברוך

השרה רגב הוסיפה: ''בקבינט המדיני-ביטחוני נעשים דיונים עמוקים ורציניים בהובלת ראש הממשלה שהוא שר הביטחון וכל גורמי הביטחון, וצה"ל ערוך לכל תרחיש בכל גזרה".

''בכל שבוע אנחנו מסכלים פה פיגועים, אתם פשוט לא שומעים על זה. תודה לאל יש השנה פחות פיגועים שיצאו לפועל מאשר בשנה שעברה", סיפרה שרת התרבות. ''הרתעה קיימת. אם לא הייתה הרתעה המציאות הייתה נראית אחרת. ההרתעה קיימת כאן וההרתעה קיימת גם בעזה.

"אנחנו רואים שהופחתו ההפגנות על הגדר והופחתו כמויות עפיפוני הנפץ ואנחנו רואים שצה"ל ממשיך לבנות את המכשול. בסופו של יום אנחנו מתמודדים עם ישות טרור בכמה זירות", הסבירה.